Przypomnijmy, minister zdrowia podpisał rozporządzenie ograniczające teleporady. Teleporada będzie możliwa np. w przypadku konieczności przedłużenia recepty. Jeśli pacjent nie wyrazi zgody na teleporadę, musi zostać przyjęty na miejscu w danej placówce. Informację potwierdził nam opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.
Minister zdrowia Adam Niedzielski wyłączył z systemu teleporad dzieci do 6 roku życia. Dostęp do wizyty w tradycyjny sposób mają pacjenci, którzy odczuwają konkretną dolegliwość pierwszy raz albo mają podejrzenie choroby nowotworowej.
Na wizytę mogą udać się również osoby dopiero co zapisane w danej przychodni oraz pacjenci z chorobami przewlekłymi, jeśli doszło do pogorszenia stanu zdrowia lub zmiany objawów. Jak zaznaczył szef resortu zdrowia, zawsze pacjent będzie miał prawo skorzystać z możliwości odwiedzenia lekarza, gdy taką potrzebę odczuwa.
Narodowy Fundusz Zdrowia radzi, by w sytuacji gdy lekarz odmawia przyjęcia bezpośrednio w placówce, dzwonić na numer Telefonicznej Informacji Pacjenta 800 190 590 i zgłosić nieprawidłowości.
Źródło: starostwo powiatowe
Reklama
Powiat przypomina: pacjent może nie zgodzić się na teleporadę, lekarz ma obowiązek wyznaczyć wizytę
- Redakcja
- 23.03.2021 11:11
Napisz komentarz
Komentarze