piątek, 10 maja 2024 00:38

Grupa Azoty ZAKSA górą w pierwszym meczu play-off. Kędzierzynianie ograli gości z Suwałk. ZDJĘCIA

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle od zwycięstwa rozpoczęli udział w fazie play-off PlusLigi. W pierwszym spotkaniu starcia, którego stawką jest awans do fazy półfinałowej nasz zespół ograł rywali z Suwałk 3:1.

ZAKSA przystępowała do pierwszego starcia z ekipą Ślepska Malow Suwałki opromieniona zwycięstwem nad rosyjskim Zenitem Kazań. Szybko okazało się, że goście z Podlasia nie zamierzają tanio skóry sprzedawać. Zespół Nikoli Grbicia na starcie meczu sprawiał wrażenie zdekoncentrowanego, co skwapliwie wykorzystali goście. W połowie seta goście z Suwałk mieli już ośmiopunktową przewagę, którą dowieźli do zwycięskiego końca i mieliśmy niespodziankę (17:25).

W dwóch kolejnych odsłonach gra wróciła do normy. Stroną przeważającą byli nasi siatkarze, którzy zarówno w drugiej jak i trzeciej partii szybko obejmowali prowadzenie i pewnie wygrali dwukrotnie do 16.

Nieco więcej emocji oglądaliśmy w czwartej odsłonie. Goście szybko wyszli na prowadzenie, ale ich szczęście nie trwało długo. Przy stanie 5:7 w polu zagrywki pojawił się Kamil Semeniuk, który posłał dwa asy, a po chwili gospodarze wyszli na prowadzenie. ZAKSA miała już siedem punktów przewagi, ale rywale nie poddali się i po serii dobrych zagrywek Walińskiego zmniejszyli stratę do dwóch oczek. W końcówce nasz zespół utrzymał jednak nerwy na wodzy i zasłużenie wygrał do 21, a cały mecz 3:1. MVP meczu został wybrany David Smith.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (17:25, 25:16, 25:16, 25:21).

Fotoreportaż: Michał Natyna