Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 31 października 2024 23:53
Reklama
Reklama
Reklama

Blisko trzykrotnie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące

Blisko trzykrotnie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące


Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali do kontroli drogowej 40-latka, który przekroczył prędkość. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał 137 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.


Wczoraj (15.03), około godziny 19:00 policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego, zauważyli w Długomiłowicach osobowego seata. Jego kierowca na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 137 km/h. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział 40-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego. W związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o 87 km/h policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo mężczyzna został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

- Niektórym kierowcom wydaje się, że zaoszczędzą kilka minut jadąc szybko. Nie myślą wówczas o skutkach ewentualnego zdarzenia drogowego. W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną samochody, natomiast w najgorszym - ktoś może stracić zdrowie, a nawet życie - przestrzega komisarz Magdalena Nakoneczna z policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Funkcjonariusze policji apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Kierowco, zwolnij! Pamiętaj – życie masz tylko jedno, podobnie jak pasażerowie, których wieziesz...

SONY DSC

SONY DSC


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Alina 08.04.2021 09:28
Nie wiem jak jest w przypadku tej szkoły ale ponieważ w Polsce obowiązuje Karta Nauczyciela, Nauczyciel Mianowany lub Dyplomowany jest chroniony przed zwolnieniem nawet jak słabo uczy i się obija. Dyrektor szkoły nie może wymienić nauczyciela słabego na lepszego. Program naprawczy powinni Radni zacząć od likwidacji tej placówki i powołaniu w to miejsce nowej (może zespołu szkolno-przedszkolnego?) z nauczycielami z konkursu.

obywatel 07.04.2021 07:57
W efekcie placówka kosztuje gminę ponad 12 tysięcy złotych na jednego ucznia, to najwięcej w porównaniu do innych szkół. Przydałaby się informacja dotycząca kosztów w innych podobnych placówkach. Co z tego, że najwięcej? jeśli w innej małej szkole koszt na ucznia wynosi 11500zł to temat jest bezsensu.

krym 06.04.2021 12:06
W Niemczech nie ma mniejszości polskiej, bo Niemcy nie przejęli od Polski ziem z rodzimą ludnością w przeciwieństwie do Polski. Polacy w Niemczech są Imigrantami. Nie mogą być mniejszością narodową.

Alina 04.04.2021 20:33
Powtórzę, bo mi jakiś opornik wyżej ubliża. Jest bardzo dobry przykład szkół społecznych w Koźlu Rogach i Mechnicy. Proponuję wzorem Koźla Rogów oddać budynek jakiejś organizacji oświatowej (może się nauczyciele odważą stworzyć towarzystwo oświatowe) za tzw złotówkę. Jestem przekonana, że tak jak w tamtych szkołach poziom nauki będzie wysoki, klasy małoliczne a rodzice z miasta będą dzieci tam wozić a nie odwrotnie. Jest to rozwiązanie sprawdzone i dobrze działające.

Polak 02.04.2021 14:12
Przestań pieprzyć dyrdymały. Zachowujesz się jak odrealniona niemra chyba ci ten benzen szkodzi.

Alina 02.04.2021 12:40
A co? Niemiec umie a Polak nie? Ja jednak wierzę w polskich nauczycieli, że odważą się na prowadzenie prywatnej szkoły.

Gość 02.04.2021 10:42
Zawsze problem tkwi w złym zarządzaniu placówką. Wszyscy narzekają na nauczycieli lub rodziców a tak naprawdę przykład idzie zawsze z góry.

Waszko 02.04.2021 05:25
A może by tak się zastanowić dlaczego rodzice wybierają inne szkoły, może problem tkwi w podejściu nauczyci do uczni, nie za bardzo się nimi nie interesują, nawet nie mają nauczania dla dzieci z orzeczeniem z poradni psychologiczno pedagogicznej. Ja wolę by moje dziecko uczyli tacy nauczyciele któży mają właściwe podejście do każdego z dzieci.

Polak 01.04.2021 21:59
Przestań pieprzyć dyrdymały. Zachowujesz się jak odrealniona niemra chyba ci ten benzen szkodzi.

Alina 01.04.2021 18:39
A dlaczego z góry przesądzasz, że tą szkołę przejmie MN. Przecież kilku dobrych nauczycieli może założyć stowarzyszenie oświatowe i przejąć szkołę w Azotach. Byłabym dumna gdyby wśród nich był @Polak.

ONA z K-K 01.04.2021 17:11
Ta szkoła straszy samym wyglądem, poziom podobno tez bardzo niski. Dla garstki dzieci nie ma co się zastanawiać! Budynek tez najlepiej zrównać z ziemia. Nauczycielom dać etaty w szkołach które coś sobą reprezentują. A dziećmi niech się martwią ich rodzice...

Polak 01.04.2021 15:01
Znowu z ciebie wychodzi niemra. Pewnie codziennie do portretu Adolfa się modlisz. A szkoła w Rogach jest pod patronatem mniejszości niemieckiej. Czemu w Niemczech nie ma mniejszości polskiej ? Więc skończ i won stąd !

z Azotów 01.04.2021 14:46
idź idioto pisać po murach

dociekliwy 01.04.2021 13:49
Cytat : "....Na sesji rady miasta ponownie poruszono problem Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 na osiedlu Azoty. Szkoła jest sporym obciążeniem finansowym dla gminy, są tam zaledwie cztery klasy, gdyż dzieci z obwodu wybierają inne szkoły".... W takim bądź razie po co trzymać coś co jest kulą u nogi ? Chyba że tak naprawdę Pani Prezydent chce pozostawić tę placówkę przecież jest z Azot.

Zaniepokojona obywatelka. 01.04.2021 13:22
Nie sadzę aby twierdzenie, że rodzice wybierają dla swoich dzieci szkoły poza Osiedlem Azoty było prawdziwe. Nikt rozsądny nie będzie woził siedmiolatka do szkoły podstawowej w mieście. Na osiedlu mieszka w tej chwili mało dzieci w wieku szkolnym, jednak trzeba im zapewnić edukację tu na miejscu ze względu na ich bezpieczeństwo. Twierdzenia radnych o koszty rzędu 12.000 złotych na ucznia są bezsensowne. W innych szkołach także trzeba będzie je ponieść w podobnej wysokości. Państwo radni także kosztują nas podatników, a zajmują się tylko tym, aby utrudnić podatnikom życie. Może sami zrezygnują z diety na rzecz najmłodszych obywateli.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ