piątek, 17 maja 2024 13:01

Puchar Polski jest nasz! Grupa Azoty ZAKSA w świetnym stylu ograła Jastrzębski Węgiel

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wywalczyli pierwsze trofeum w sezonie. W finale rozgrywek Tauron Pucharu Polski nasz zespół pokonał Jastrzębski Węgiel 3:0.

W finale rozgrywek naprzeciwko siebie stanęły dwa najlepsze zespoły rundy zasadniczej PlusLigi. W pierwszej odsłonie wyrównana gra była prowadzona tylko do połowy seta. Póżniej podopieczni Nikoli Grbicia przyostrzyli zagrywkę, dzięki czemu odjechali rywalom na kilka oczek. ZAKSA praktycznie nie popełniała błędów własnych i rywale nie byli w stanie wrócić do gry.

W drugiej odsłonie gra była zdecydowanie bardziej zażarta. Początek seta należał do graczy z Jastrzębia, w których szeregach dobrze prezentował się były gracz naszej drużyny Rafał Szymura. Tym razem o zwycięstwie decydowała gra na przewagi, jastrzębianie obronili dwie piłki setowe, ale przy trzeciej próbie Al Hachdadi został zablokowany przez Davida Smitha i Kamila Semeniuka i było 2:0.

Wygrany w dramatycznych okolicznościach set zbudował naszych zawodników, którzy w trzeciej partii nie dali rywalom żadnych szans na nawiązanie wyrównanej walki. Po piorunującej końcówce nasz zespół wygrał do 15, a cały mecz 3:0. ZAKSA pewnie wygrała i ma na swoim koncie pierwsze w tym sezonie trofeum.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:20, 27:25, 25:15).