Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 15:15
Reklama
Reklama

Zderzenie czołowe na przejeździe kolejowym. Jedna osoba nie żyje, zablokowana droga krajowa

Zderzenie czołowe na przejeździe kolejowym. Jedna osoba nie żyje, zablokowana droga krajowa
W poniedziałek około godziny 6:30 doszło do poważnego wypadku na drodze krajowej nr 45. Na przejeździe kolejowym w Większycach czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe.

Na miejscu pracuje policja, pogotowie ratunkowe i strażacy. Na przejeździe kolejowym w ciągu drogi krajowej 45 zderzyła się osobowa skoda z fordem. Niestety, pomimo prowadzonej reanimacji pasażerki forda nie udało się uratować.

AKTUALIZACJA: Po godzinie 10 policjanci przywrócili ruch na drodze.

Siła uderzenia była tak duża, że jeden z pojazdów uderzył jeszcze w citroena. W wyniku wypadku poszkodowane zostały jeszcze dwie osoby, które zabrano do szpitala. Droga krajowa nr 45 będzie zamknięta przez kilka godzin. Policja wyznaczyła objazdy: samochody osobowe mogą kierować się ulicą Kolejową do Komorna, ruch ciężarowy został przekierowany na drogę krajową nr 40.



 

narkotyki kanada

narkotyki kanada

wyp 1

wyp 1

wyp 3

wyp 3

wyp 12

wyp 12


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Realista 03.07.2021 07:53
Fakty są takie że jeśli mamy tak wielkie złoża piasku to trzeba go wydobywać i na tym zarabiać ale władze powinny wymóc na właścicielach kopalni aby zmodernizowały całe ciągi głównych dróg którymi jest transportowany cały urobek bo wiadomo że idzie on na Śląsk i do Wielkiej betoniarni przy autostradzie, żadna gmina czy powiat nie poradzi sobie ze wzmocnieniem wszystkich dróg przelotowych dla tych ciężkich wanien do nosnosci 12 t na oś, a byle świadkiem gdie zamiast 22/26 t ląduje się 30 i więcej bez faktury która jest dowodem.

Alina 02.07.2021 17:41
Popieram, ale przypomnę, że klucz do rozwiązania tego problemu mają radni w Bierawie. Tworząc lub modyfikując studium i plan zagospodarowania przestrzennego nie mogą ulegać bezmyślnie sugestiom i rozwiązaniom podsuwanym im do przegłosowania przez Wójta. Muszą pamiętać o tej ziemi, nie tylko o tym co teraz się tu dzieje, ale jak będą tu żyli nasi następcy.

Rychu, taki lepszy Ryszard 02.07.2021 14:13
Na świecie zaczyna brakować ... piasku, tak piasku, który można użyć do budowy. Głąbów proszę nie wmawiać mi, że jest Sahara. Kolejny przykład rabunku przyrody, wyciąć drzewa, wykopać co tam jeszcze kryje i zabetonować jakiś kolejny rynek. Droga rozpieprzona bo piasek potrzebuje błyskawicznego transportu inaczej się zsiada, parafrazując klasyka. Co zostanie za 1- 2 pokolenia już chyba tylko cofanie się w rozwoju... Ziemia ginie

Obserwator 20.03.2021 15:10
Senator Godyla zapowiedział wielki zbiornik wodny. Może za 30 lat. Wszystko na to wskazuje. Medialnie ładnie wypadł. :))

Alina 19.03.2021 06:53
Oczywiście, że mogli ją odrzucić. Ale aby to zrobić świadomie, musieliby znać ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Powinni przejść szkolenie. A mieszkańców gminy lokalne media powinny w sposób przystępny z tą ustawą zapoznać. Swego czasu mieszkańcy Koźla Rogów wymusili na radnych Kędzierzyna-Koźla taką zmianę planu zagospodarowania przestrzennego, że istniejące tam kurniki nie mogą się już rozbudowywać.

Bierawianin 17.03.2021 22:26
Praca pracą dla ludzi tam zatrudnionych, ale zdegradowane środowisko to druga strona medalu. Pytaniem jest co w zamian uzyska społeczność lokalna? Czy i ile kiedykowiek kopalnie przyłożyły rękę do placów zabaw, lokalnych organizacji typu straż OSP, infrastruktury typu chodniki, ścieżki o wytłuczonych i dziurawych od wanien z piachem dróg nie wspomnę... Oczywiście dla gminy to kwestia podatkow odprowadzanych przez firmy, ale na terenie tym tylko kopalnie tak nieodwracalnie niszczą środowisko (wody gruntowe, powietrze) nic w zamian nie robią i nie oferują w tej sprawie. A być może ci co tak forsują te zmiany mają obiecane lub będą miec jakies korzyści zawodowe i stanowiskowe bo przecież kadencje samorządowe nie są wieczne ?! Szkoda lasów, środowiska tym bardziej że nic rekompensującego działania nie ma i raczej nie będzie....

Alina 17.03.2021 19:29
Bez fałszywej skromności. Akurat ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym mam w małym palcu. Proszę o pytania.

Alina 17.03.2021 19:27
A może jednak jakaś uwaga merytoryczna. To co robisz to mi uwłacza.

Oświecona 17.03.2021 11:32
Ach radni musieli przyjąć uchwałę, czyli nie mogli jej odrzucić czyli znaczy, że co?mieli nóż na gardle? I ta biedna większość Radnych jest po prostu nie winna zaistniałej sytuacji. Tylko tych dwóch wstrętnych radnych manipuluje cała gminą i ma władze w rękach

jaka szkoda 17.03.2021 11:04
Na szczęście jest Alina! Omnibuska niemająca sobie równych ani w powiecie, ani w kolejce do mięsnego.

kos 17.03.2021 10:53
Przyroda jest mściwa. Ze statystyk wynika, że ludzie, którzy niszczą bezmyślnie przyrodę, żyją krótko i nikt ich żałować nie będzie. To, co ostatnio wyrabia się w lasach, jest związane z ludźmi, którzy nie mają pojęcia o gospodarce leśnej. Można powiedzieć, że obecnie lasami zarządzają leśni analfabeci, co widać na każdym kroku.

Zaniepokojona obywatelka. 17.03.2021 08:57
140 hektarów zniszczeń środowiskowych. Radni mają rację poddając w wątpliwość plan kopalni kruszyw. Najpierw kopalnia powinna rekultywować już zniszczone grunty. Zalewanie wodą wyrobisk kopalnianych nie poprawi stanu środowiska. Radni powinni domagać się od kopalni sadzenia lasów na wykorzystanych terenach. Wokół Zakładów Azotowych i miasta Kędzierzyna-Koźla także powycinano ogromne połacie lasów rujnując w ten sposób naturalne płuca Opolszczyzny. Jeśli w dalszym ciągu będzie prowadzony taki rabunek obszarów leśnych to w krótkim okresie czasu pozostaną nam tylko wyziewy zakładów w powietrzu i nie będziemy mieli czym oddychać. Już najwyższy czas postawić tamę takiej anormalnej gospodarce.

Alina 17.03.2021 05:43
A wystarczy w studium przyjąć, że te tereny są rekreacyjne i nieinwestycyjne i już żadna zmiana planu określająca je jako przemysłowe nie jest możliwa. Radni i urzędnicy niech przejdą szkolenie z ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

kuku ryku 16.03.2021 23:57
Czyńcie sobie ziemię poddaną.

Chopek Roztropek 16.03.2021 21:29
Wytna las, wydlubia z ziemi kruszywo, potem zaleja wszystko woda, ladna ekologia w opolskim!!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ