piątek, 20 września 2024 04:55

Wielkie Lube rzucone na kolana! Grupa Azoty ZAKSA pokonała na wyjeździe włoskiego giganta

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zrobili wielki krok na drodze do półfinału Ligi Mistrzów. Ekipa Nikoli Grbicia w pierwszym meczu ćwierćfinałowym ograła na wyjeździe słynne Cucine Lube Civitanova 3:1!

Spotkanie rozpoczęło się niezwykle pomyślnie dla naszego zespołu. Kędzierzynianie wygrali cztery pierwsze wymiany i niespodziewanie byli na prowadzeniu. Po kilku minutach zespół Cucine Lube Civitanova odrobił straty i oglądaliśmy wyrównaną grę. Losy inauguracyjnej odsłony rozstrzygnęły się w samej końcówce. Nasz zespół dwukrotnie świetnie zagrał blokiem i zasłużenie wygrał do 23.

Podrażnieni Włosi w drugiej partii zagrali zdecydowanie lepiej. ZAKSA tylko przez kilka pierwszych wymian dotrzymywała kroku faworyzowanemu rywalowi. Gracze Ferdinando de Giorgiego poprawili zagrywkę, co przyniosło efekt w postaci gładkiego zwycięstwa do 14.

W trzecim secie gra ponownie się wyrównała. Początek należał do naszego zespołu, który świetnie grał w bloku, a w ataku szaleli Kamil Semeniuk i Łukasz Kaczmarek. ZAKSA wypracowała sobie niewielką przewagę, ale goście doprowadzili do wyrównania. Przy stanie 19:19 o czas poprosił trener kędzierzynian Nikola Grbić, co przyniosło pozytywny efekt. Gospodarze w końcówce grali niepewnie, co wykorzystała świetnie grająca ZAKSA i wygrała do 21.

Otwarcie czwartego seta należało do naszej drużyny, która prowadziła trzema punktami, ale gospodarze błyskawicznie odrobili straty, a po chwili mieli już cztery punkty przewagi (12:8). Nasz zespół nie złożył jednak broni i znów oglądaliśmy niezwykle wyrównaną grę. Przy stanie 17:16 Kamil Semeniuk najpierw skutecznie zaatakował z bardzo ciężkiej piłka, a po chwili posłał dwa asy serwisowe i tym razem to trener Włochów musiał prosić o czas. W końcówce nasz zespół nie wypuścił już wygranej z rąk i zwyciężył, robiąc tym samym duży krok w kierunku awansu do półfinału. MVP spotkania został wybrany fenomenalny dziś Kamil Semeniuk. Spotkanie rewanżowe odbędzie się 3 marca w Kędzierzynie-Koźlu.

Cucine Lube Civitanova - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 25:14, 21:25, 21:25).