sobota, 21 września 2024 09:48

ZAKSA wróciła na zwycięską ścieżkę. Kędzierzynianie lepsi od Czarnych Radom. FOTOREPORTAŻ

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle odnieśli 21 zwycięstwo w sezonie ligowym. Mistrzowie Polski ograli na własnym parkiecie ekipę Cerradu Enei Czarnych Radom.

Po ostatniej porażce z Zespołem z Zawiercia, dziś kędzierzynianie ponownie wyszli w najmocniejszym ustawieniu, co przyniosło pożądany efekt. W pierwszej odsłonie goście z Radomia długo grali z gospodarzami jak równy z równym. W połowie seta ekipa Nikoli Grbicia objęła prowadzenie i bardzo szybko je zwiększała, zwyciężając do 19.

Podobny scenariusz oglądaliśmy w drugiej odsłonie. Gościom starczyło pary zaledwie na pół seta, a z biegiem czasu przewaga kędzierzynian była coraz wyraźniejsza. ZAKSA wygrała do 18, a wygrana w trzecim secie była już tylko formalnością. Kędzierzynianie wygrali do 20, a cały mecz gładko 3:0. MVP spotkania został wybrany Paweł Zatorski.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:19, 25:18, 25:20).

Fotoreportaż: Michał Natyna