Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 14 października 2024 20:31
Reklama
Reklama

Funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo kierowców. Policyjna akcja „Bezpieczny przejazd kolejowy”

Funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo kierowców. Policyjna akcja „Bezpieczny przejazd kolejowy”


Policjanci z drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei sprawdzali na przejazdach kolejowych zachowania kierowców oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, nasze bezpieczeństwo w podróży w dużej mierze zależy od nas samych. Chwila nieostrożności, zniecierpliwienie, czy też pośpiech może nas kosztować zdrowie lub nawet życie.


Przejazdy kolejowe to miejsca, gdzie należy zachować szczególną ostrożność. Zdarzenia drogowe, do których na nich dochodzi najczęściej są tragiczne w skutkach. Dlatego policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei kolejny raz sprawdzali czy uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów i w sposób bezpieczny przejeżdżają przez torowisko.

Nadrzędnym celem wczorajszych działań było przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego w rejonie przejazdów, a także kształtowanie prawidłowych zachowań poprzez podnoszenie świadomości kierowców w zakresie zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych.

Mundurowi w rozmowie z kierowcami przestrzegali ich przed niestosowaniem się do sygnalizacji świetlnej oraz omijaniem zapór na przejazdach kolejowych.  Podkreślali, że w podróży każdy z nas ma duży wpływ na swoje bezpieczeństwo, a chwila nieostrożności, zniecierpliwienie, czy też pośpiech może nas kosztować zdrowie lub nawet życie.

Dlatego też, zbliżając się pojazdem do przejazdu kolejowego pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności. Przed wjechaniem na tory musimy upewnić się, czy nie zbliża się pojazd szynowy. Ponadto kierującemu, na przejeździe kolejowym  zabrania się:

  • objeżdżania opuszczonych zapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone;

  • wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;

  • wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim;

  • omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu.


Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

 

209-73626

209-73626

209-73628

209-73628


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ