sobota, 21 września 2024 09:38

Zmiennicy nie dali rady Zawierciu. Druga ligowa porażka Grupy Azoty ZAKSY. FOTOREPORTAŻ

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle odnieśli drugą porażkę w sezonie ligowym. Podopieczni Nikoli Grbicia ulegli na własnym parkiecie zespołowi Aluronu CMC Warty Zawiercie.

Kędzierzynianie przed spotkaniem mieli już zapewnione pierwsze miejsce na koniec sezonu zasadniczego PlusLigi. Trener Nikola Grbić dał odpocząć zawodnikom pierwszej szóstki i posłał w bój graczy, którzy do tej pory oglądali mecze głównie z kwadratu dla rezerwowych.

Pierwszy set to zdecydowana przewaga gości. Gospodarze popełnili aż siedem błędów serwisowych, co mocno ułatwiło grę zawiercianom, którzy wygrali do 18. W drugim secie kędzierzynianie grali lepiej i przez znaczną część rozgrywki byli na prowadzeniu. Decydująca dla losów seta była jednak końcówka, którą lepiej rozegrali goście i było już 0:2.

W trzecim secie przewaga gości była bezdyskusyjna. Przy stanie 1:8 o czas poprosił trener Grbić, ale po przerwie było niewiele lepiej. W szeregach naszej drużyny widać było brak zgrania i goście zasłużenie wygrali do 19.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (18:25, 23:25, 19:25).