niedziela, 8 września 2024 03:55

Udany rewanż Grupy Azoty ZAKSY! Kędzierzynianie pokonali Asseco Resovię Rzeszów

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle powrócili na zwycięską ścieżkę. Drużyna Nikoli Grbicia ograła w Rzeszowie miejscową Asseco Resovię.

Podrażnieni niedzielną porażką z rzeszowianami gracze ZAKSY po raz kolejny mierzyli się z ekipą z Podkarpacia, tym razem na jej parkiecie. Kędzierzynianie już w pierwszym secie pokazali, że będą chcieli zmazać złe wrażenie po niedzielnym spotkaniu. Po kilku wyrównanych wymianach nasz zespół przejął inicjatywę i w połowie seta wypracował sobie kilkupunktowe prowadzenie, które z biegiem czasu jeszcze powiększył zasłużenie zwyciężając do 19.

W drugiej odsłonie po chwilowym prowadzeniu zespołu Grbicia gospodarze zdołali odrobić straty, ale z biegiem czasu narastała przewaga gości. Kędzierzynianie tak jak w pierwszym secie bardzo dobrze prezentowali się na zagrywce, a w ataku świetnie spisywali się Łukasz Kaczmarek i Kamil Semeniuk i ZAKSA wygrała do 18.

Najwięcej emocji oglądaliśmy w trzeciej partii. Żadnej z drużyn nie udało się zbudować przewagi nad rywalem i losy seta rozstrzygnęły się w końcówce. Przy stanie 20:19 o czas poprosił trener Grbić, co przyniosło natychmiastowy efekt - kędzierzynianie wygrali pięć kolejnych wymian, czym właściwie przypieczętowali losy spotkania. Katem rzeszowian był Kaczmarek, który bombardował miejscowych zagrywką. Trzeciego seta nasz zespół wygrał do 21, a cały mecz 3:0.

Asseco Resovia Rzeszów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 18:25, 21:25). MVP meczu: Łukasz Kaczmarek.