czwartek, 19 września 2024 18:14

Grupa Azoty ZAKSA kończy turniej w Bełchatowie z kompletem zwycięstw

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wygraną nad belgijskim Lindemans Aalst zakończyli drugi turniej grupy A Ligi Mistrzów.

Kędzierzynianie przystępowali do spotkania z rywalami z Belgii z awansem do kolejnej rundy w kieszeni. W pierwszym secie oglądaliśmy sporą niespodziankę. Wyraźnie rozluźnieni podopieczni Nikoli Grbicia grali znacznie poniżej swojego poziomu i gracze z Aalst wygrali do 21.

Przegrany set podziałał mobilizująco na graczy naszego zespołu, którzy w kolejnych partiach udowodnili rywalom z Belgii, że są od nich zdecydowanie lepszym zespołem. ZAKSA zwyciężyła kolejno do 16, 15 i 19 i z kompletem zwycięstw awansowała do kolejnej rundy.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Lindemans Aalst 3:1 (21:25, 25:16, 25:15, 25:19).