czwartek, 19 września 2024 18:21

Wygrana Grupy Azoty ZAKSY w Lidze Mistrzów. Kędzierzynianie łatwo pokonali Fenerbahce Stambuł

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle odnieśli drugie zwycięstwo podczas turnieju grupy A Ligi Mistrzów w Bełchatowie.

Po wczorajszym zwycięstwie nad ekipą Skry, kędzierzynianie w dobrych humorach przystępowali do spotkania z Fenerbahce. W pierwszym secie gracze ze Stambułu stawili opór ekipie Nikoli Grbicia i oglądaliśmy ciekawe widowisko. W końcówce ZAKSA odskoczyła na trzy oczka i mimo starań rywala zdołała przychylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść (25:23).

Kolejne dwie odsłony to już bezapelacyjna przewaga naszej drużyny. Drugiego seta ZAKSA wygrała do 18, w trzeciej partii kędzierzynianie pozwolili rywalom na zdobycie 18 oczek i pewnie wygrali 3:0. Jutro nasz zespół rozegra ostatnie spotkanie turnieju w Bełchatowie, a rywalem podopiecznych Nikoli Grbicia będzie belgijski Lindemans Aalst.