czwartek, 19 września 2024 18:24

Skra znów rzucona na kolana! Grupa Azoty ZAKSA niepokonana w Lidze Mistrzów

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle od zwycięstwa rozpoczęli rywalizację w drugim turnieju grupy A Ligi Mistrzów. Kędzierzynianie pokonali w Bełchatowie miejscową Skrę i tym samym są niemal pewni zwycięstwa w grupie.

Pierwszy set spotkania rozgrywanego w Bełchatowie miał niezwykle zacięty przebieg. Żadnej z drużyn nie udawało się odskoczyć na większy dystans od rywala i losy seta rozstrzygnęły się w samej końcówce. Po ataku Sandera miejscowi prowadzili 23:22, ale kolejne trzy wymiany padły łupem kędzierzynian.

W drugiej partii gospodarze prezentowali się znacznie korzystniej czego efektem było prowadzenie Skry. Zespół Nikoli Grbicia tracił już pięć oczek do rywala, ale zdołał odrobić straty. Tym razem końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy wygrali do 21 i było 1:1.

W trzecim secie role uległy odwróceniu. To goście z Kędzierzyna-Koźla przez większą część rozgrywki mieli przewagę i mimo starań rywala pewnie dowieźli prowadzenie do pomyślnego końca (20:25).

Gospodarze raz jeszcze pokazali charakter i podnieśli się w czwartej partii. Wyrównana gra trwałą tylko przez kilka pierwszych minut, później bełchatowianie błyskawicznie wyszli na pięciopunktowe prowadzenie i wygrali do 19.

W tie-breaku stroną dominującą ponownie byli kędzierzynianie. Nasz zespół świetnie grał blokiem, co podcięło skrzydła miejscowym. ZAKSA wygrał do 10, a cały mecz 3:2 i ma niemal pewny awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów.

PGE Skra Bełchatów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (23:25, 25:21, 20:25, 25:19, 10:15).