piątek, 10 maja 2024 20:03

Ciężka przeprawa Grupy Azoty ZAKSY. Kędzierzynianie pokonali MKS Ślepsk Malow Suwałki

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle odnotowali 18. zwycięstwo w sezonie ligowym. Zespół Nikoli Grbicia po trudnym meczu pokonał na własnym parkiecie MKS Ślepsk Malow Suwałki.

Rozpędzeni kędzierzynianie byli zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania, ale goście z Suwałk pokazali się z bardzo dobrej strony. W pierwszej odsłonie oba zespoły wymieniały się na prowadzeniu, ale końcówka należała dla bardziej doświadczonych gospodarzy. Przy stanie  24:24 ekipa gości popełniła dwa proste błędy i premierową odsłonę wygrali gracze z Kędzierzyna-Koźla.

Wydawało się, że w drugiej partii gospodarze łatwiej sięgną po zwycięstwo. Gracze Grbicia szybko wyszli na prowadzenie i przez większą część seta kontrolowali przebieg gry. Kędzierzynianie prowadzili 23:19, ale ambitnie walczący rywale odrobili straty i ponownie oglądaliśmy grę na przewagi. W decydującym momencie ponownie górą byli nasi zawodnicy, którzy wygrali do 24.

Przez większą część trzeciego seta to goście mieli inicjatywę i wydawało się, że zdołają przedłużyć spotkanie. Rywale prowadzili już 22:19, ale mistrzowie Polski ambitnie walczyli i doprowadzili do remisu. Tym razem końcówka należała jednak do gości, którzy wygrali do 23 i było 2:1.

Przez większą część czwartego seta do goście byli na prowadzeniu. Od stanu 17:19 dwa asy posłał Jakub Kochanowski, a do tego jego kolegom udało się dwukrotnie skontrować i gospodarze byli na prowadzeniu. Końcówka należała do naszego zespołu, który wygrał do 23, a cały mecz 3:1.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (26:24, 26:24, 23:25, 25:23).

Fotoreportaż: Michał Natyna