W wirtualnym świecie też można paść ofiarą przestępstwa lub zostać jego sprawcą. Konsekwencje są za to zupełnie realne. Jak nie wpędzić się w internetowe kłopoty? O tym z uczniami kędzierzyńsko-kozielskich szkół rozmawiają policjanci.
Pogadanki odbywają się w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i szkołach średnich. Dzisiejsze dzieci wysysają zdolność poruszania się w sieci niemalże z mlekiem matki i szybko osiągają w niej biegłość. Jednocześnie nie są świadome wszystkich konsekwencji, jakie płyną, wydawałoby się, z niewinnego klikania myszką. Przestępstwa internetowe zajmują coraz więcej miejsca w policyjnych statystykach, a jednym z najpowszechniejszych jest cyberprzemoc, przed którą policjanci przestrzegają w ramach pogadanek.
- Funkcjonariusze odwiedzili już uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach, Gimnazjum w Blachowni, Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu oraz Szkoły Podstawowej w Landzmierzu – wymienia podkomisarz Magdalena Nakoneczna z policji w Kędzierzynie-Koźlu. - Podczas spotkań mł.asp. Małgorzata Cisowska wyjaśniła uczniom, na czym polega cyberprzestępczość oraz jakie są jej prawne aspekty i konsekwencje. Policjantka przybliżyła młodzieży zagrożenia wiążące się z korzystaniem z internetu oraz wskazała jak ich unikać – dodaje.
Na każdym spotkaniu policjanci przypominają, że w sieci nigdy nie jesteśmy anonimowi, a każde użycie komputera zostawia ślady.
Reklama
Policjanci przestrzegają uczniów o niebezpieczeństwach, jakie czyhają na nich w internecie
- 06.11.2015 08:38
Napisz komentarz
Komentarze