sobota, 21 września 2024 05:03

Grupa Azoty ZAKSA kontynuuje serię zwycięstw. Kędzierzynianie pokonali Ślepsk Suwałki

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle odnieśli ósme zwycięstwo w sezonie PlusLigi. Kędzierzynianie bez straty seta ograli na wyjeździe ekipę MKS-u Ślepsk Malow Suwałek.

Będący zdecydowanym faworytem meczu kędzierzynianie musieli się mocno napracować w pierwszym secie. Przez większą część gry utrzymywał się remis i o zwycięstwie decydowała gra na przewagi. Przy stanie 24:24 najpierw sprytnym zagraniem w ataku popisał się Łukasz Kaczmarek, a po chwili nasz zespół zapunktował blokiem i wygrał do 24.

Grający ambitnie gospodarze na starcie drugiego seta wyszli na prowadzenie, ale podopieczni Nikoli Grbicia szybko odrobili stratę. W połowie seta to Grupa Azoty ZAKSA wyszła na trzypunktowe prowadzenie i wydawało się, że kędzierzynianie nie będą mieli problemów, ale w końcówce miejscowi postraszyli nasz zespół. W decydującym momencie w ataku nie pomylił się Kaczmarek i wygraliśmy do 23.

W trzeciej partii gracze z Suwałk mieli już cztery oczka przewagi (14:10), ale mistrzowie Polski potrafili odwrócić obraz gry. Druga część seta to kompletna dominacja naszego zespołu, który zwyciężył pewnie do 19, a cały mecz 3:0.

MKS Ślepsk Malow Suwałki - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (24:26, 23:25, 19:25).