sobota, 21 września 2024 05:06

Grupa Azoty ZAKSA znów wygrywa. Kędzierzynianie ograli Cuprum Lubin

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odnieśli siódme zwycięstwo w sezonie ligowym. Zespół Nikoli Grbicia w czterech setach pokonał ekipę Cuprum Lubin.

Nasi siatkarze wrócili na parkiety ligowe po dłuższej przerwie związanej z wykryciem koronawirusa u jednego z członków zespołu. Kędzierzynianie byli zdecydowanym faworytem starcia w Lubinie i potwierdzili to już w pierwszej odsłonie gładko wygrywając do 15.

W drugiej partii nieoczekiwanie to gospodarze przejęli inicjatywę. Po kilku minutach wyrównanej kędzierzynianie popełnili kilka błędów i miejscowi odskoczyli na kilka oczek. W końcówce ekipa Grbicia zdołała zbliżyć się na dwa oczka do przeciwnika, ale ostatecznie lubinianie utrzymali nerwy na wodzy i wygrali do 21.

W trzeciej partii sytuacja wróciła do normy. Mistrzowie Polski szybko odskoczyli od rywala i kontrolowali przebieg gry, zasłużenie wygrywając do 20. Podobny przebieg miał czwarty set. Kędzierzynianie od pierwszych piłek przejęli inicjatywę i z biegiem czasu powiększali przewagę. Czwarty set zakończył się zwycięstwem naszego zespołu do 16, co oznaczało siódmą wygraną w sezonie.

Cuprum Lubin - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (15:25, 25:21, 20:25, 16:25).