sobota, 21 września 2024 05:13

Grupa Azoty ZAKSA z piątą wygraną. Kędzierzynianie bez straty seta ograli Trefla Gdańsk

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odnieśli piąte zwycięstwo w sezonie ligowym. Zespół Nikoli Grbicia pokonał na wyjeździe ekipę Trefla Gdańsk i umocnił się na pozycji lidera PlusLigi.

W piątej kolejce ligowej nasz zespół mierzył się na wyjeździe z niepokonaną do tej pory ekipą Trefla Gdańsk. Kędzierzynianie szybko objęli prowadzenie i wydawało się, że nie będą mieli problemów z wygraniem inauguracyjnego seta. Nasz zespół po kilku minutach miał już pięć oczek przewagi, ale błyskawicznie ją roztrwonił. Co więcej, gdy gdańszczanie wyszli na prowadzenie 20:17 wydawało się, że gospodarze są na najlepszej drodze do objęcia prowadzenia. W końcówce kędzierzynianie zagrali jednak świetnie blokiem i kilkukrotnie zatrzymywali rywali na siatce. Piorunująca końcówka drużyny Grbicia dała nam zwycięstwo do 21 i prowadzenie w meczu.

W drugiej odsłonie przez większą część rozgrywki żadnemu z zespołów nie udało się odskoczyć od przeciwnika. W drugiej części seta kędzierzynianie ponownie uruchomili blok, co pozwoliło im odskoczyć od rywali i zwyciężyć do 20.

W kolejnej odsłonie mistrzowie Polski szybko wyszli na czteropunktowe prowadzenie, ale ambitnie grający gdańszczanie nie odpuszczali. Tym razem to gospodarze ustawili szczelny blok i przy stanie 12:15 trzykrotnie zatrzymywali naszych graczy doprowadzając do remisu. Od tego momentu oba zespoły przez dłuższy czas grały punkt za punkt. Przy stanie 23:24 punktowym blokiem popisał się Krzysztof Rejno i kędzierzynianie mogli cieszyć się z piątej wygranej w sezonie. MVP spotkania został wybrany Łukasz Kaczmarek.

Trefl Gdańsk - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (21:25, 20:25, 23:25).