Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 21 listopada 2024 18:07
Reklama
Reklama
Reklama

Hala magazynowa na wynajem? Sprawdź o czym musisz pamiętać!

Hala magazynowa na wynajem? Sprawdź o czym musisz pamiętać!
Hala magazynowa to kluczowy element w działaniu wielu przedsiębiorstw. Pomaga ona w magazynowaniu towarów, a także w ich efektywnej dystrybucji. Coraz więcej osób dostrzega jak ogromną rolę zajmuje ta kwestia, co powoduje, że zainteresowanie halami magazynowymi z roku na rok rośnie. Interesują się nimi właściciele sklepów, producenci różnego rodzaju, a także osoby prywatne. Zainteresowanie tym tematem jest, dlatego wiele osób myśli o wybudowaniu hali magazynowej i jej wynajmie. O czym warto jednak w tej kwestii pamiętać, aby inwestycja naprawdę przyniosła zyski? Specjalnie dla Was sprawdziliśmy ten temat, więc poświęćcie chwilę na lekturę.

Lokalizacja hali magazynowej

Jeśli posiadamy konkretny teren albo wybudowane już hale przemysłowe, które wymagają adaptacji i remontu, na lokalizację nie mamy już wpływu. Jeśli jednak decydujemy się na ten projekt nie mając żadnego konkretnego zaplecza dobrze zastanówmy się nad tym tematem. Działka pod tego rodzaju inwestycję musi spełniać określone wymagania, które warto jak najszybciej sprawdzić, aby nie mieć później problemów z zagospodarowaniem. Również na tym etapie musimy się zastanowić komu chcielibyśmy wynająć naszą halę magazynową, jaki jest profil naszego potencjalnego klienta. Najwięcej możliwości mają hale zlokalizowane w dużych miastach lub na ich obrzeżach.

Technologia na miarę XXI wieku

Świat wokół nas nieustannie dostarcza nam nowych możliwości i rozwiązań. Architektura i budownictwo również nie stoją w miejscu i dostosowują się do obecnego rynku. Hale magazynowe godne XXI wieku powinny opierać się na rozwiązaniach ekologicznych, a w szczególności energii odnawialnej. Będzie to przyjazne środowisku, a jednocześnie zmaksymalizuje przyszłe zyski wynajmu. Panele fotowoltaiczne dostarczą taniego prądu, nie generując przy tym hałasu. Wykorzystując fakt, że zazwyczaj na ich montaż przyznawane są dotacje, jest to niewątpliwie obecnie najbardziej opłacalne rozwiązanie jeśli chodzi o pozyskiwanie energii. Przy budowie musimy pamiętać również o odpowiedniej konstrukcji naszej hali magazynowej. Jest to obiekt sporych rozmiarów, więc wszystko musi być stworzone tak, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Budowa w rękach profesjonalistów

Projekt to jedno, nowoczesne, ekologiczne rozwiązania to drugie, jednak ostatnim, kluczowym etapem jest budowa. Projektowanie i stawianie hali magazynowej to ogromna odpowiedzialność, dlatego warto powierzyć to profesjonalistom. Zatrudnienie do budowy generalnego wykonawcy ograniczy nasz stres i poświęcony czas na dogadywanie się z różnymi ekipami. W takim przypadku nasza rola ogranicza się do przedstawienia konkretnej osobie naszych planów, potrzeb i wymagań związanych z inwestycją, po czym rozliczamy ją z konkretnych działań. Jest to naprawdę wygodne rozwiązanie jeśli chodzi o budowę hal magazynowych.

Materiał partnera
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Rychu, taki lepszy Ryszard 15.10.2020 11:48
Sucho - źle pada - źle jak mamy wam dogodzić ?? Rząd staje na głowie, a Wy ciągle niezadowoleni. Polcy i Polacy wstali z kolan, nigdy nie było tak dobrze jak od pięciu lat. Jest zbiornik jest, udało się za naszych rządów go zbudować, poprzednicy tylko kradli, same złodziejstwo. Teraz go zalewamy, to dzięki bystrej decyzji prezesa wód lądowych, którego osobiście rekomendowałem na to stanowisko. Chylę czoła przed jego dynamiczną decyzją, wykazał się refleksem i zaangażowaniem. Ta rzeka już nikogo nie będzie zalewać.

Dedektyw Inwektyw 15.10.2020 11:45
Gościu sam sobie odpowiedziałeś. Instrukcja ma chronić interesy przedsiębiorców prowadzących działalność związaną z wydobyciem kruszywa w czaszy zbiornika przeciwpowodziowego. Sprawa rozbija się tutaj o ewentualne odszkodowania na ich rzecz. Ktoś chyba doszedł do wniosku, że lepiej chyba wypłacić odszkodowanie kilku firmom niż mieszkańcom 3 województw i tym samym narazić się na polityczny niebyt w przyszłych wyborach.

Gość 15.10.2020 10:28
Decyzja o rozpoczęciu piętrzenia wody w zbiorniku Racibórz została podjęta wbrew instrukcji funkcjonowania zbiornika (całe szczęście). Zgodnie z instrukcją zbiornik miał być uruchomiony dopiero od poziomu (około) 800 cm w Miedoni i przepływu 1210 m3/s - przy takich warunkach Koźle zostało zalane w 2010 roku. Kto wymyślił tą instrukcję ? W zbiorniku Racibórz działa wydobycie żwiru oraz pola są obsiane kukurydzą. Jakby Koźle i kogokolwiek zalało w obszarze poniżej zbiornika to Rząd powinien płacić odszkodowanie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ