niedziela, 19 maja 2024 06:04

Kuba Bujak nie zwalnia tempa. Kędzierzynianin zwyciężył w finale lekkoatletycznej Ekstraligi

W sobotę w Lublinie odbył się finał Ekstraligi w Lekkiej Atletyce najlepszych klubów w Polsce. W barwach AZS Politechniki Opolskiej wystąpił Jakub Bujak podopieczny trenera Andrzeja Saczko.

Kuba w biegu na 110 m przez płotki pokonał dwóch kolejnych członków kadry narodowej zwyciężając w tej konkurencji. W bardzo trudnych warunkach pogodowych przy obfitej ulewie Koźlanin uzyskał czas 14.55 s. AZS Politechniki Opolskiej został sklasyfikowany na 6. miejscu w finale ligi. Po bardzo dobrym sezonie oczekujemy na powołanie Kuby do kadry Polski płotkarzy.

W lutym Bujak zdobył złoty medal na Halowych Mistrzostwach Polski U23 w skoku wzwyż, 3-4 września 2020 na Mistrzostwach Polski U23 zdobył srebrny medal w biegu na 110 m p.płotki i brązowy medal w skoku wzwyż. Dwa tygodnie temu w Łodzi na Akademickich Mistrzostwach Polski zajął drugie miejsce w biegu na 110 m p.płotki, a w sobotę wygrał bieg na wysokich płotkach podczas Drużynowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce.