niedziela, 19 maja 2024 09:02

Złoty dublet Alicji Sielskiej. Kędzierzynianka dwukrotną Mistrzynią Polski w lekkoatletyce

W miniony weekend w Radomiu odbyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski w kategorii U18. Znakomicie w tych zawodach spisała się Alicja Sielska, do niedawna zawodniczka LUKS Kędzierzyn-Koźle, która zdobyła aż dwa złote medale.

Od lipca wychowanka trenera Andrzeja Saczko z LUKS reprezentuje barwy Wisły Puławy. W sobotę z koleżankami klubowymi pod okiem nowego trenera Tomasza Murata Alicja zdobyła Mistrzostwo Polski w biegu sztafetowym 4x100 m, a w niedzielę zwyciężyła po znakomitej końcówce w biegu na 100 m przez płotki z czasem 13.85 s. W trzecim występie na mistrzostwach niezmordowana młoda zawodniczka zajęła szóste miejsce w konkursie skoku w dal.

Alicja jest aktualną rekordzistką kraju w biegu na 80 m przez płotki. Rekord Polski uzyskała w 2018 roku w barwach LUKS Kędzierzyn-Koźle. Tobiasz Mazur z MMKS Kędzierzyn-Koźle zajął wysokie piąte miejsce w pchnięciu kulą z wynikiem 16.53 m, co jest jego nowym rekordem życiowym. "Życiówkę" podczas zawodów w Radomiu ustanowiła też Alicja Rak, która była 11 w biegu na 100 m przez płotki z czasem 14.49. Trenerem Tobiasza Mazura jest Andrzej Saczko, Alicja Rak przygotowuje się do zawodów pod okiem trenera Marka Skrzydlewskiego.