Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 03:26
Reklama
Reklama
Reklama

Nasz szpital jednak szeroko otwarty dla pacjentów "covidowych". Ma aż dwa stopnie zabezpieczenia

Nasz szpital jednak szeroko otwarty dla pacjentów "covidowych". Ma aż dwa stopnie zabezpieczenia
Oddział Intensywnej Opieki Zdrowotnej w kozielskim szpitalu będzie się skupiał na leczeniu pacjentów zakażonych koronawirusem i "niecovidowych" oraz tych, u których podejrzewa się wirusa COVID 19. Wszystko to będzie miało wpływ na dostępność łóżek szpitalnych dla najbardziej potrzebujących pacjentów.

Na ostatniej nadzwyczajnej sesji rady powiatu, poświęconej kozielskiemu szpitalowi, analizowano  sytuację części zakaźnej szpitala. Zastanawiano się czy, do szpitali specjalistycznych trafiać będą wyłącznie pacjenci zdiagnozowani, czy także pacjenci, u których jedynie podejrzewane jest zakażenie COVID-19. Teraz już wszystko jest jasne.

Od 15 września wszedł w życie nowy podział szpitali do walki z koronawirusem. Placówka w Kędzierzynie-Koźlu jako jedna z dziewięciu w kraju będzie miała status szpitala wielospecjalistycznego. Jest to trzeci, najwyższy stopień zabezpieczenia. Jednocześnie szpital otrzymał stopień pierwszy, a więc będą trafiać do niego także pacjenci z podejrzeniem zarażenia.

Jak na antenie Radia Opole powiedziała Barbara Pawlos, rzecznik prasowy opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, na pierwszy poziom zabezpieczenia będą trafiać pacjenci z podejrzeniem zakażenia koronawirusem do czasu uzyskania pozytywnego lub negatywnego wyniku testu. Na trzeci poziom będą trafiać pacjenci wymagający wysokospecjalistycznego leczenia z jednoczesnym rozpoznaniem koronawirusa. OIOM szpitala będzie przeznaczony zarówno dla pacjentów zakażonych koronawirusem, jak i pacjentów "niecovidowych", oczywiście przy zachowaniu wszelkich wymogów sanitarnych.

W myśl obecnie obowiązującego zarządzenia, szpital musi dysponować 10 łóżkami intensywnego nadzoru dla pacjentów z koronawirusem. W świetle nowych wytycznych ministerstwa mowa jest natomiast o 10 łóżkach intensywnej terapii. Te pierwsze to łóżka szpitalne mogące znajdować się na każdym oddziale, wyposażone w kardiomonitory i możliwość wspomagania oddychania przy pomocy respiratora. W przypadku łóżek intensywnej terapii konieczne jest specjalistyczne postępowanie i wąsko wyspecjalizowany personel dedykowany pacjentom.
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Alina 20.11.2020 02:35
Trzeba być nauczycielem żeby to zrozumieć i wytłumaczyć innym. https://kk24.pl/pomiary-ze-stacji-na-piastow-roznia-od-wynikow-uzyskanych-w-blachowni-benzenu-moze-byc-wiecej/

Genek 04.10.2020 20:15
Trzeba być prawdziwym masochistą żeby w tych chorych czasach zostać nauczycielem.

Tomek 02.10.2020 17:02
Uczyć będą tak jak do tej pory ale za większe uposażenie! Gratulacje

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ