sobota, 21 września 2024 04:38

Wygrywamy derby Opolszczyzny! Grupa Azoty ZAKSA zdecydowanie lepsza od Stali Nysa

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle od zwycięstwa rozpoczęli nowy sezon ligowy. W derbach Opolszczyzny zespół Nikoli Grbicia bez najmniejszych problemów pokonał w Nysie miejscową Stal.

W powracającym do siatkarskiej elity zespole z Nysy znaleźli się dobrze znani w Kędzierzynie-Koźlu trener Krzysztof Stelmach i Michał Ruciak. Pierwsze wymiany padły łupem Grupy Azoty ZAKSY i wydawało się, że nasz zespół będzie miał łatwą przeprawę. Ambitnie grający gospodarze zdołali jednak szybko odrobić trzypunktową stratę i przez kilka minut oglądaliśmy wyrównaną grę. Przy stanie 15:15 w polu zagrywki zameldował się Aleksander Śliwka i kędzierzynianie odskoczyli od miejscowych na cztery oczka. W końcówce zespół Grbicia spokojnie kontrolował przebieg gry i zasłużenie wygrał do 19.

Druga odsłona to już kompletna dominacja Grupy Azoty ZAKSY. Mistrzowie Polski przewyższali rywali w każdym elemencie gry, a ich przewaga rosła z minuty na minutę. Ostatecznie gospodarze zdołali ugrać zaledwie 13 punktów.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Mistrzowie Polski bezlitośnie punktowali nysan, będących dziś jedynie tłem dla drużyny Grbicia. Szkoleniowiec Grupy Azoty ZAKSY dał szansę gry rezerwowym, którzy utrzymali wysoki poziom gry. Kędzierzynianie tylko w pierwszym secie mieli problem z przeciwnikiem i odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo. MVP spotkania został wybrany Łukasz Kaczmarek.

Stal Nysa - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 13:25, 16:25).