sobota, 21 września 2024 04:59

Mamy Superpuchar Mistrzów Polski! Grupa Azoty ZAKSA ograła w finale Skrę Bełchatów

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle mają na swoim koncie pierwsze trofeum w nowym sezonie. Podopieczni Nikoli Grbicia wywalczyli Superpuchar Mistrzów Polski, pokonując w Arłamowie PGE Skrę Bełchatów 3:1.

Grupa Azoty ZAKSA rozpoczęła w tym samym zestawieniu, w którym pokonała w sobotę Asseco Resovię. Pierwszy set w wykonaniu naszych siatkarzy nie zachwycił. Siatkarze PGE Skry szybko zbudowali sobie kilkupunktowe prowadzenie. Gracze Nikoli Grbicia zdołali w połowie seta odrobić część strat, ale był to chwilowy zryw kędzierzynian. Rywale kontrolowali grę i zwyciężyli do 20.

W drugim secie role odwróciły się. Od początku gry to zawodnicy Grupy Azoty ZAKSY dyktowali warunki na parkiecie, a po pojedynczym bloku Kochanowskiego na Bieńku nasz zespół miał już sześć punktów przewagi (7:13). Przewaga kędzierzynian nie podlegała żadnym wątpliwościom, a w końcówce zespół Grbicia zmiażdżył rywali, wygrywając do 14.

Kędzierzynianie kontynuowali grę na wysokim poziomie w kolejnej partii. Od początku seta zarysowała się przewaga Grupy Azoty ZAKSY, która górowała nad rywalem w zagrywce, dobrze prezentując się też w ataku. Przewaga naszego zespołu nie była tak duża, jak w drugiej partii, ale wystarczająca, by bez zbędnych nerwów zwyciężyć do 21.

Wyrównana gra w czwartej partii trwała tylko przez kilka minut. Zespół Nikoli Grbicia w tej części meczu imponował świetną grą w obronie, po której Grupa Azoty ZAKSA wyprowadzała zabójcze kontrataki. Przy stanie 10:7 na korzyść naszego zespołu zanotowaliśmy dwa punktowe bloki, co ostatecznie podcięło skrzydła bełchatowianom. Do końca seta rywale nie zdołali zagrozić naszemu zespołowi i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mogła cieszyć się z pierwszego w tym sezonie trofeum.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów 3:1 (20:25, 25:14, 25:21, 25:19).