Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 12 października 2024 20:19
Reklama
Reklama

Jedno rozwiązanie do kompleksowej izolacji ścian styropianem. Oferta firmy z Reńskiej Wsi

Jedno rozwiązanie do kompleksowej izolacji ścian styropianem. Oferta firmy z Reńskiej Wsi
Czym ocieplić dom? To fundamentalne pytanie, które stawiają sobie inwestorzy planujący termomodernizację budynku. Odpowiedź brzmi - systemem kompletnym. W jego skład wchodzą materiały izolacyjne produkowane z surowców najwyższej jakości i wykorzystujące nowoczesne technologie.

Jakie podstawowe materiały izolacyjne wchodzą w skład Kompletnego Systemu Ociepleń?

Kompletny System Ociepleń Termo Organika składa się z pasujących do siebie produktów, które doskonale sprawdzą się do przeprowadzenia w sposób kompleksowy izolacji ścian zewnętrznych. Wśród nich są płyty styropianowe do ociepleń, siatki, kleje do styropianu i do zatapiania siatki, grunty, różne rodzaje tynków oraz farby.

Wszystkie omawiane tutaj produkty kupisz w firmie RYNMET, ul. Młyńska 4 w Reńskiej Wsi. Sprawdź mapę dystrybutorów - kliknj tutaj.

Jaki styropian do ocieplenia domu sprawdzi się najlepiej?

Podstawowym materiałem termoizolacyjnym, którym możemy ocieplić dom, jest styropian. Najważniejszym elementem składowym Kompletnego Systemu Ociepleń Termo Organika są płyty styropianowe typu „FASADA” dostępne aż w 7 odmianach różniących się właściwościami izolacyjnymi i parametrami mechanicznymi, co przedstawia grafika.

Płyty styropianowe Termo Organika typu „FASADA”


Na co zwrócić uwagę wybierając materiał do ocieplenia ścian?

Najważniejsza jest izolacyjność cieplna. Parametrem, który koniecznie trzeba sprawdzić, wybierając materiały izolacyjne, jest λ (lambda), czyli współczynnik przewodzenia ciepła. Największą popularność w ostatnich latach zyskuje grafitowy styropian TERMONIUM PLUS fasada, którego współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) wynosi 0,031 W/mK. Im mniejsza wartość współczynnika lambda, tym lepsze właściwości izolacyjne płyt styropianowych a tym samym lepsza ochrona cieplna budynku już przy mniejszej grubości płyt. Przykładowo warstwa izolacji o grubości 20 cm, wykonana z płyt TERMONIUM PLUS fasada, chroni ściany budynku tak samo jak warstwa zwykłego styropianu z lambdą 0,045 W/mK o grubości 28 cm. W przypadku styropianu ważnym parametrem jest też wytrzymałość na rozciąganie (TR). Minimalny poziom to 80 kPa. Materiał z gorszym parametrem wytrzymałości na rozciąganie TR może się rozerwać przy znacznie mniejszej sile i w konsekwencji odpaść od ściany.

Jaki klej do styropianu wybrać?

Sam styropian nie będzie się „trzymał” powierzchni ściany, dlatego do montażu płyt styropianowych wykorzystuje się odpowiednio skomponowane różne rodzaje klejów, którymi trwale mocuje się izolację.

Kleje do mocowania izolacji cieplnej:

  • Klej TO-KS do przyklejania płyt styropianowych

  • Klej poliuretanowy TO-KPS do przyklejania płyt styropianowych


Montaż styropianu na kleju do powierzchni ściany zewnętrznej to jedna z bardzo ważnych czynności, ale drugi, równie istotny etap wykonywania prac ociepleniowych przy pomocy kleju to zbrojenie elewacji z wykorzystaniem siatki z włókna szklanego zatopionej w kilkumilimetrowej warstwie kleju uniwersalnego. Kleje do zatapiania siatki w swoim składzie posiadają dodatkowo rozproszone zbrojenie w postaci włókien polipropylenowych wzmacniających cały układ ociepleniowy. Klejem uniwersalnym możemy wykonać dwie czynności: klejenie styropianu do powierzchni ocieplanej ściany oraz zatapianie siatki, czyli wykonanie warstwy zbrojonej siatką z włókna szklanego.

Kleje uniwersalne:

  • Klej uniwersalny TO-KU do przyklejania styropianu i do zatapiania siatki zbrojącej

  • Klej uniwersalny biały TO-KUB do przyklejania styropianu i do zatapiania siatki zbrojącej


Jakie rodzaje tynków są dostępne na rynku?

Tynk to ostatnia warstwa elewacji, a zatem musi być estetyczny, ale też wytrzymały, trwały i odporny na porastanie glonami, algami czy mchem. Ma się nie brudzić. W praktyce nie ma tynków całkowicie odpornych na zabrudzenia, podobnie jak innych elementów budynku (najlepszym przykładem są szyby w oknach). Wcześniej czy później ulegają stopniowemu zabrudzeniu. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na rodzaje tynków. Klient może zdecydować się na tynk akrylowy, tynk mineralny, tynk silikonowy i wiele hybryd, jak np. tynk silikonowo-akrylowy czy też tynk silikonowo-silikatowy.

Jaki dobrać tynki na styropian?

Jeśli ocieplenie jest wykonane z płyt styropianowych do ociepleń, to możliwości pod względem wyboru tynku są nieograniczone. Ważne jest także usytuowanie budynku (czy stoi on np. blisko zbiorników wodnych, drzew, ruchliwych ulic itp.).

Najlepszym obecnie rozwiązaniem jest tynk silikonowy GOLD TO-TSG. Ma ważną cechę, jaką jest zdolność samooczyszczenia, co sprawia, że brud trudniej się do niego przyczepia, bo jego powierzchnię zmywa deszcz. Takie tynki warto stosować w szczególności w miejscach o dużym natężeniu ruchu, bliskości drzew i wysokich krzewów oraz w sąsiedztwie zbiorników wodnych, gdzie może być większa wilgotność powietrza. Tynk silikonowy dłużej zachowa swoje walory.

Tynk silikonowy GOLD TO-TSG z formułą Dust Clean


Kompletny System Ociepleń najlepszym sposobem izolacji ścian

W przypadku ścian zewnętrznych najlepszym i sprawdzonym sposobem ograniczenia strat jest zastosowanie kompletnego systemu ociepleń, który pochodzi od jednego producenta. Poprawnie wykonane prace przy użyciu najlepszej jakości materiałów do ocieplenia ścian zapewnią skuteczną i trwałą ochronę cieplną ścian budynków przed wychłodzeniem. Kompletny system to również gwarancja kompatybilności poszczególnych jego składników, co przekłada się na bezpieczeństwo użytkowania oraz trwałość i estetykę elewacji. Produkty Termo Organiki jak np. płyty styropianowe i kompletny system ociepleń posiadają Rekomendację Techniczną, dlatego są pewnym wyborem na lata.

Materiał partnera

tynk_TermoOrganika

tynk_TermoOrganika


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Anka 26.09.2020 05:41
Ja powiem tylko tyle: z kolizji czy pieszego, czy też rowerzysty z każdym samochodem, poszkodowani fizycznie na zdrowiu zawsze(!) wychodzą ci pierwsi. Może jednak należało by się tu odwołać do zdrowego rozsądku? Samochód zawsze porusza się szybciej jak rowerzysta i na więcej rzeczy na drodze musi zwrócić uwagę, niż rowerzysta na ścieżce. Prawo prawem, ale bezwzględne korzystanie z niego tak się właśnie kończy. Zdjęcie pokazuje, że kierowca zjeżdżał ze skrzyżowanie - miał obowiązek zjechać z niego jak najszybciej. Wg mnie, to jednak rowerzystka nie znała zasad ruchu drogowego na skrzyżowaniu i nie zadbała o własne bezpieczeństwo...

koźlak 24.09.2020 07:30
https://www.google.com/maps/place/Wojska+Polskiego+20,+47-220+K%C4%99dzierzyn-Ko%C5%BAle/@50.3425305,18.2237641,3a,75y,27.98h,77.65t/data=!3m7!1e1!3m5!1sI9h3uU9K9z3Ty3760zLtnQ!2e0!3e11!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x471111725f4d7a3d:0x16741e29f3b53e83!8m2!3d50.3462214!4d18.2190557

Krupka 23.09.2020 22:22
A ty opierasz swoje wnioski na zdjęciach redaktóra? A może byś się tam wybrał osobiście albo na street view zobaczył, że przed przejściem jest znak D-6b.

Rychu, taki lepszy Ryszard 23.09.2020 21:34
Kolejny kierowca który może się czegoś nauczy, szkoda tylko pomocy naukowych...

Maciej K. 23.09.2020 20:12
A gdyby nie wiedział bo np. nie jeździł tą drogą lub tu nie mieszka ? Co, nie wolno wtedy komentować ? Mnie te wszystkie zdjęcia też nie przekonują - a może Ty coś innego na nich widzisz ? Może to są zdjęcia z innego wydarzenia lub nawet miasta ? Dlaczego nie pomstujesz do ich autora ? A swoje chamskie zaczepki zachowaj dla swojej rodziny.

observer 23.09.2020 18:12
Nie zdenerwowałeś mnie maxiuniuniu. nic nie pisałem o półokrąkłych częściach, o których wspominasz, więc daj spokój dupie. Jeśli odpowiadasz na krytykę swojego postu, to odpowiadaj z sensem. Nie pisz o dupie Maryni, którą ona używa do siadania.

zastany 23.09.2020 15:46
Zdecydowanie Nie Ma!

zasiedzony 23.09.2020 14:53
Tam zdecydowanie JEST droga dla rowerów!

ws. 23.09.2020 07:47
a chyba jednak się mylicie co do przejścia bo z tej strony skrzyżowania nie ma drogi dla rowerów więc pani wymusiła !!! jakby jechała drugą stroną to by miała pierwszeństwo.

max 23.09.2020 00:10
Ani chamsko, ani ordynarnie, bo tyłek to tylna część ciała między plecami a nogami złożona z dwóch miękkich półokrągłych części, na których siadamy. Jest to słowo potoczne i ludzie z poczuciem humoru przyjmują je z uśmiechem. Ale faktem jest również, to że człowieka można zdenerwować bez używania wulgaryzmów.

observer 22.09.2020 21:49
A dlaczegunio maxiuniuniu zaraz tak chamsko i ordynarnie odpowiadasz na mój komentarz? Nie stać cię na nic innego? Wniosków nie wyciągałem. Tym bardziej pochopnych. Napisałem tylko co wynika ze zdjęć dołączonych do artykułu.

max 22.09.2020 18:09
Gdybyś jeździł rowerem lub chodził pieszo, i nie woził tyłka w swoim pudle,to byś wiedział, że w tym miejscu jest przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów. Nie wyciagaj pochopnych wniosków skoro nie wiesz jak naprawdę to wyglądało.

jonasz krowin milke 22.09.2020 15:59
Jeżeli nie krzyczała to nie było to potrącenie

jezrdna 22.09.2020 11:08
Zdjęcia zrobione ze złego kąta tam jest znak droga dla rowerów tak więc Pani miała pierwszeństwo zgodnie z przepisami o ruchu drogowym

observer 22.09.2020 09:21
Ze zdjęć zamieszczonych wynika, że to było przejście dla pieszych, nie przejazd dla rowerów. A to nieco zmienia sytuację pedałującej.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ