Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 17:31
Reklama
Reklama
Reklama

Młodzież okupuje place zabaw, dzieci muszą słuchać przekleństw. W Kędzierzynie-Koźlu to coraz większy problem

Młodzież okupuje place zabaw, dzieci muszą słuchać przekleństw. W Kędzierzynie-Koźlu to coraz większy problem
Wulgarna, głośno zachowująca się młodzież okupuje place zabaw, a rodzicie przychodzący tam z dziećmi rozkładają ręce z bezsilności. Czy idąc na plac zabaw z naszą pociechą musimy się godzić na wysłuchiwanie przekleństw młodych ludzi? Zdecydowanie nie! Gdy osoby przebywające na placu zabaw zachowują się nieodpowiednio, powinniśmy zadzwonić na policję.

Każdy rodzic, wychodząc ze swoją pociechą na plac zabaw, nie chciałby wysłuchiwać wulgaryzmów, krzyków i głośnej muzyki. Jak się okazuje, taki problem pojawia się dość często.

- Na naszym placu zabaw zbiera się młodzież w bardzo dużych grupach. Wchodzą na sprzęty do zabawy, rozsiadają się na ławkach, przeklinają, krzyczą. Moja córka nie skupia się na zabawie, tylko się w nich wpatruje. Nie przeklinamy w domu i nie chcemy, aby na placu wysłuchiwała ona takich wulgaryzmów - żali się mama 3-letniej Zosi.

Komisarz Magdalena Nakoneczna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu, przypomina, że place zabaw dedykowane są przede wszystkim dzieciom. Dlatego powinniśmy dbać, by nie były narażone na nieodpowiednie, wulgarne zachowania. W przypadku, gdy jesteśmy ich świadkiem, reagujmy, dzwoniąc na numer alarmowy.

- Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas sprawą priorytetową. Dlatego też policjanci podczas codziennej służby patrolują również rejony placów zabaw. Funkcjonariusze podejmują interwencje w przypadku ujawnienia tam przestępstw lub wykroczeń, a także reagują na każde zgłoszenie. Interwencje te dotyczą przede wszystkim osób, które spożywają alkohol, zakłócają ciszę nocną, czy też zaśmiecają miejsce publiczne. Funkcjonariusze reagują także w przypadku używania nieprzyzwoitych słów, zakłócania porządku publicznego, czy też niewłaściwego korzystania lub niszczenia znajdujących się urządzeń - mówi Magdalena Nakoneczna.

Takie sytuacje można zgłaszać także poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wejść na stronę internetową kędzierzyńsko-kozielskiej policji, gdzie znajduje się mapa, na którą można nanieść występujące w danym rejonie nieprawidłowości. Wszystkie uwagi i zgłoszenia są zawsze weryfikowane i uwzględniane przy planowaniu służb.
Pamiętajmy jednak, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpi zgłoszenia
alarmowego. W przypadku nagłego zagrożenia, czy też zaobserwowania przez mieszkańców niewłaściwego zachowania mającego znamiona wykroczenia bądź przestępstwa, najlepiej niezwłocznie powiadomić policję poprzez numer alarmowy 112.

policja-koronawirus-2-1

policja-koronawirus-2-1

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Tomek 15.08.2020 21:28
Dalszych sukcesów i wytrwałości.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ