Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 19 września 2024 03:19
Reklama
Reklama

Masz sprawę w wydziale komunikacji? Najpierw zadzwoń. Możliwe ograniczenia w obsłudze mieszkańców

Masz sprawę w wydziale komunikacji? Najpierw zadzwoń. Możliwe ograniczenia w obsłudze mieszkańców
W związku z rozprzestrzeniającym się w Polsce koronawirusem, uprzejmie prosimy o załatwianie w Wydziale Komunikacji i Transportu tylko pilnych i niezbędnych, wymagających osobistego stawiennictwa, spraw związanych z zakresem działania wydziału.

W celu uzyskania niezbędnych informacji w zakresie rejestracji pojazdów w pierwszej kolejności prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami: 77 4052735, 77 4052737,   77 4052756, 77 4052763.

Informacje na tematy związane z wydawaniem uprawnień do kierowania pojazdami można uzyskać pod numerem telefonu 774052736.

Sprawy związane z transportem drogowym i inne pod numerem telefonu 774052759.

Prosimy, o ile to możliwe, ograniczyć wizyty w tutejszym wydziale do minimum. Przebywanie na korytarzu większej liczby osób oczekujących w kolejce powoduje potencjalnie większe zagrożenie związane z ewentualnym rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Sprawy związane ze zgłoszeniem nabycia lub zbycia pojazdu w terminie nieprzekraczającym 30 dni można przesłać drogą pocztową, a także załatwić elektronicznie. Aby dokonać zgłoszenia drogą elektroniczną, należy przygotować:

  • dane pojazdu, którego nabycie lub zbycie chcecie zgłosić (markę, typ - jeśli jest, model, numer VIN, dotychczasowy numer rejestracyjny). Znajdziecie je np. w dowodzie rejestracyjnym, umowie kupna-sprzedaży lub na fakturze VAT,

  • dane zbywcy lub nabywcy pojazdu,

  • skan lub zdjęcie dokumentu, który potwierdza zbycie lub nabycie pojazdu, np. umowy kupna-sprzedaży pojazdu lub umowę darowizny pojazdu.


Następnym krokiem jest zalogowanie się przy pomocy Profilu Zaufanego na stronie www.gov.pl. Po zalogowaniu należy wybierać sekcję Usługi dla obywatela (w pasku z lewej strony), a w niej kategorię Kierowcy i pojazdy (trzecia od góry). Po rozwinięciu się spisu e-usług wybrać i kliknąć w Zgłoś zbycie lub nabycie pojazdu, na przykład sprzedaż, kupno, darowiznę (usługa online). I teraz najważniejsze kliknięcie – w przycisk „Wyślij zgłoszenie”. Tutaj należy wybrać cel zgłoszenia: zbycie lub nabycie pojazdu. Trzeba będzie wpisać dane pojazdu i dołączyć skan dokumentu, który potwierdza zbycie lub nabycie pojazdu. Kolejne kroki to sprawdzenie i ewentualne uzupełnienie danych i podanie danych zbywcy/nabywcy pojazdu. Konieczne będzie też zaadresowanie formularza zgłoszenia. Zgłoszenie powinno trafić do wydziału komunikacji urzędu, pod który podlega właściciel pojazdu ze względu na miejsce zamieszkania. Może to być: starostwo powiatowe, urząd miasta – jeśli pojazd jest zarejestrowany w mieście na prawach powiatu, urząd dzielnicy – jeśli pojazd jest zarejestrowany w Warszawie. Po sprawdzeniu formularza zawiadomienia, trzeba podpisać go profilem zaufanymi i wysłać. Wyświetli się komunikat, że zawiadomienie zostało wysłane. Na skrzynkę na koncie Mój Gov nadejdzie urzędowe poświadczenie przedłożenia (UPP). Uwaga! To jedyny dokument potwierdzający złożenie zawiadomienia.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Kuba 18.03.2020 09:21
Od Chorągwi Opolskiej ZHP ➡️WAŻNA INFORMACJA‼️ DZIAŁAMY NA TERENIE CAŁEGO WOJEWÓDZTWA! Uruchomiliśmy dwa numery alarmowe, na które mogą dzwonić osoby potrzebujące pomocy w codziennych sprawach w związku z epidemią koronawirusa! Przykładowe formy pomocy: a. robienie zakupów, b. opieka nad zdrowymi dziećmi zdrowych osób, c. kupowanie leków, d. przewożenie rzeczy, e. wyprowadzanie psów, f. korepetycje online, g. i inne. Powyższe to wyłącznie przykład. Jeśli jest coś, w czym możemy pomóc, to jeśli tylko mamy taką możliwość, to jesteśmy otwarci! Osoba, która potrzebuje pomocy powinna się z nami skontaktować, a my wtedy kontaktujemy się z hufcem Chorągwi, który działa na terenie, gdzie dana osoba przebywa i wtedy pełnoletni członek ZHP tej pomocy udziela.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ