Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 11:15
Reklama
Reklama
Reklama

Młodzi mężczyźni i kobiety muszą stawić się na wezwanie armii. W Kędzierzynie-Koźlu rusza kwalifikacja wojskowa

Młodzi mężczyźni i kobiety muszą stawić się na wezwanie armii. W Kędzierzynie-Koźlu rusza kwalifikacja wojskowa
W terminie od 1 marca do 16 marca br. codziennie o godz. 8.00 (z wyjątkiem dni wolnych od pracy) w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Piastowskiej 15 przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa dla mieszkańców miasta Kędzierzyna-Koźla. Celem kwalifikacji wojskowej jest ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej osób podlegających temu obowiązkowi oraz osób zgłaszających się w trybie ochotniczym, które ukończyły 18 rok życia.

Obowiązkowi zgłoszenia się do kwalifikacji wojskowej podlegają:

  • mężczyźni urodzeni w 2001 r.

  • mężczyźni urodzeni w latach 1996 - 2000, którzy nie posiadają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej,

  • osoby urodzone w latach 1999 – 2000, które:


- zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej,

- zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej, i złożyły, w trybie art. 28 ust. 4 i 4b ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, wniosek o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej;

  • kobiety urodzone w latach 1996-2001 posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2019/2020 kończą naukę w szkołach lub uczelniach  medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków, o których mowa w § 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 kwietnia 2017 r. w sprawie wskazania grup kobiet poddawanych obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej (Dz. U. poz. 944)

  • osoby, które ukończyły 18 życia lat i nie ukończyły 24 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej


Wyżej wymienione osoby podlegają obowiązkowi zgłoszenia się do kwalifikacji wojskowej w terminie i miejscu określonym w wezwaniu imiennym, a w przypadku jego braku w terminie i miejscu wskazanym w obwieszczeniu.

Nieotrzymanie wezwania nie zwalnia osoby podlegającej stawiennictwu do kwalifikacji wojskowej od obowiązku stawienia się w terminie i miejscu wskazanym w obwieszczeniu.

Osoby, które wbrew obowiązkom wynikającym z ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP nie stawią się do kwalifikacji wojskowej i nie uregulują stosunku do powszechnego obowiązku obrony podlegają grzywnie albo karze pozbawienia wolności.

Informacji na temat kwalifikacji wojskowej udziela pracownik Wydziału Spraw Obywatelskich pod numerem tel. 77 40-50-323 lub 77 40-50-320.
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

klawojakcholera 09.03.2020 14:10
Oj tam. Oj tam. Nie czepiaj się. Magistratowi się po prostu.... wiesz co, prawda? Nie wiesz? No, należy.

Obserwator 09.03.2020 10:05
A to już zbiornik Racibórz nie ochroni dorzecza Odry do Wrocławia?może zamiast kolejnych wałów przy brakach opadów przeznaczyć pieniądze na zbiornik kotlarnia żeby wyrównać niedobory wody a nie spuszczać jej do Bałtyku

Kozolek Matolek 09.03.2020 07:46
A kiedy relacja z Wiednia,podatnicy sa ciekawi jakie miasto otrzyma korzysci z tego wyjazdu magistratu!!???

curkin 08.03.2020 22:25
Polder, kacie, polder. Z resztą komentarza się zgadzam, ale nie wiem, czy warto budować "zasuwy" na Linecie, jeśli wały by chroniły miasto. A tak przy okazji: podobno może być ogłoszony pierwszy przypadek koronawirusa w K-K.

xx 08.03.2020 17:53
Dobrze że do budowy wału nie będzie potrzebna bocznica kolejowa, bo znów by się mógł ktoś wykazać blokiem.

KAT 08.03.2020 16:12
To, że powódź potrafi być groźna mieszkańcy Koźla, Rogów, Portu, Kłodnicy i okolicznych wsi wzdłuż Odry najlepiej wiedzą. Powodzie : 1985, 2010 i największa zwana "powodzią tysiąclecia" w 1997 roku. Zabiera dobytek, zdrowie, a nawet życie. Więc bezpieczeństwo jest najważniejsze. Polega ono na budowie zbiorników (folderów) np. ten Raciborski. Była również możliwość wykorzystania do tych celów terenu po kopalnianych w Kotlarni. Niestety władze to olały. Tu jest film na temat zabezpieczenia p-powodziowego: https://www.youtube.com/watch?v=Ih_t8ZtdN8Y Były też obiecanki Pani Prezydent: https://www.youtube.com/watch?v=BXKjEBsvyEo Nie neguję jednocześnie, że RZGW Wody Polskie chcą zbudować wał Kędzierzyński. Według mnie powinien biegnąć aż do granicy województwa. Również należy dokończyć wał za Rogami w kierunku Poborszowa i dalej. Następnie pogłębić koryto Odry - również w kierunku Raciborza. Zbudować śluzy (m.in.W Koźlu pod drugim mostem od strony wyspy - jednokomorową) w celu wykorzystania do transportu wodnego. Tak bo rzeka to nie tylko problem ale również może być sprzymierzeńcem. Przypominam, także należy zrobić w sensie zabezpieczenia na Linecie urządzenia hydrotechniczne (zasuwy).

pan Piotr 08.03.2020 13:57
Że do tej pory "nie wiadomo"kto zasyfia powietrze benzenem-to jest dopiero wał.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ