sobota, 21 września 2024 02:05

Mistrzowie Polski znów nie do zatrzymania. Gładkie zwycięstwo ZAKSY w Katowicach

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle kontynuują zwycięską passę na parkietach ligowych. Mistrzowie Polski pokonali na wyjeździe GKS Katowice w trzech setach.

Pierwszy set starcia w Katowicach miał wyrównany przebieg. Mistrzowie Polski dwukrotnie odskakiwali od miejscowych na trzy oczka, ale gracze GKS błyskawicznie odrabiali straty. Od stanu 22:22 punktowali już tylko podopieczni Nikoli Grbicia, którzy objęli prowadzenie w spotkaniu.

Od początku drugiej partii zarysowała się przewaga naszego zespołu. W połowie seta kedzierzynianie podwyższyli prowadzenie i nie dali gospodarzom szans na nawiązanie walki, wygrywając do 20.

Początek trzeciego seta to prawdziwa dominacja mistrzów Polski. Po kilku minutach ZAKSA miała aż osiem oczek przewagi i stało się jasne, że miejscowi nie ugrają nawet jednej partii. Zespół Grbicia pewnie dowiózł prowadzenie i zwyciężył bez straty seta.

GKS Katowice - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (22:25, 20:25, 20:25).