sobota, 21 września 2024 02:14

Grupa Azoty ZAKSA kontynuuje zwycięską serię. Mistrzowie Polski ograli Asseco Resovię Rzeszów. ZDJĘCIA

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle odnieśli 17. zwycięstwo w sezonie ligowym. Zespół Nikoli Grbicia pokonał przed własną publicznością Asseco Resovię Rzeszów 3:0.

Kędzierzynianie rozpoczęli od dobrej gry i już po kilku minutach mieli trzy punkty przewagi. Gracze Resovii zdołali zmniejszyć stratę do gospodarzy do jednego oczka, ale końcówka należała do mistrzów Polski, którzy w pełni zasłużenie wygrali do 20.

W drugiej odsłonie to rzeszowianie rozpoczęli lepiej i objęli prowadzenie. Szczęście gości nie trwało jednak długo. Od stanu 8:11 gracze ZAKSY wygrali sześć kolejnych wymian i odskoczyli od przeciwnika na trzy oczka. Do końca seta gościom nie udało się odrobić straty i zespół Grbicia podwyższył prowadzenie w spotkaniu.

Trzeci set był kopią drugiej partii. Po chwilowej przewadze gości mistrzowie Polski seryjnie punktowali i pewnie wygrali do 19.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:20, 25:22, 25:19).

Fotoreportaż: Michał Natyna