Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 września 2024 02:54
Reklama
Reklama

Oddział neurologiczny kozielskiego szpitala pozyskał nowy sprzęt do rehabilitacji

Oddział neurologiczny kozielskiego szpitala pozyskał nowy sprzęt do rehabilitacji
Dla większości pacjentów z dolegliwościami neurologicznymi operacja, czy zabieg, są tylko początkiem na drodze do odzyskania pełnej sprawności. Niezwykle ważnym elementem powrotu do zdrowia jest rehabilitacja. W kozielskim szpitalu zadbano o zapewnienie optymalnych warunków tego procesu przy zachowaniu maksymalnego komfortu dla pacjentów.

Otwarty w ubiegłym roku oddział neurologiczny kozielskiej lecznicy leczy m.in. pacjentów po udarach za pomocą najnowszych rozwiązań medycznych. Szpital zadbał też o należytą rehabilitację pacjentów po odbytych zabiegach. Po przenosinach oddziału ta odbywa się w specjalnie wydzielonej sali do ćwiczeń.

Na oddziale znalazło się m.in. urządzenie do mechanoterapii. - Służy do rehabilitacji osób z dysfunkcją układu mięśniowego. Dzięki niemu wszystkie mięśnie mogą być indywidualnie i grupowo rozwijane w dowolny sposób, co powoduje zwiększenie ich siły, wytrzymałości i masy mięśniowej – tłumaczy dr Bogusław Wyłuda, szef kozielskiej neurologii.

Zamontowano również kabinę do ćwiczeń. – Jej konstrukcja pozwala na tworzenie dodatkowych stanowisk rehabilitacyjnych przez dostawianie kolejnych segmentów oraz montaż różnego rodzaju urządzeń, jeśli nastąpi dysfunkcja narządu ruchu. Dotyczy to zarówno wyciągów, rotorów do ćwiczeń kończyn górnych i dolnych oraz innego sprzętu rehabilitacyjnego – dodaje Wyłuda.

Nowością w sali ćwiczeń jest też warta 10 tysięcy złotych lampa umożliwiająca leczenie światłem. Taka forma terapii pozwala na obniżenie napięcia mięśniowego, uśmierza ból oraz ułatwia aplikację masażu do głębiej położonych tkanek. Wśród nowego sprzętu znalazły się też drabinki, ciężarki, podwieszki, uchwyty, mankiety służące do rehabilitacji w podwieszeniu, tablica do ćwiczeń manualnych ręki oraz cykloergometr, czyli specjalny rower wykorzystywany do podnoszenia wydolności układu krążenia pacjenta.

Wartość sprzętu to 56 tysięcy złotych. Te pieniądze szpital pozyskał z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach programu wyrównywania różnic między regionami.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
SirP 28.09.2015 07:12
Optymalne warunki z użyciem sprzętu z lat 80-tych...Urządzenie do mechanoterapii- pewnie Pragma...wystarczyło zamiast "klatki" (na zdjęciu) zakupić Redcord i byłoby dwa w jednym- zamiast na ilość, iść na jakość... Ktoś wcisnął im stary system i lampę :) -przytulił 56 tysięcy... zamiast zainwestować w porządną salę do ćwiczeń metodami neurofizjologicznymi i wysłać kilku ludzi na porządne szkolenie...niestety tak zarządzany jest nasz szpital i miasto...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ