piątek, 20 września 2024 23:48

ZAKSA kontynuuje zwycięską serię. Mistrzowie Polski pewnie ograli Cuprum Lubin

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle odnotowali 16. zwycięstwo w sezonie ligowym. Podopieczni Nikoli Grbicia na własnym parkiecie ograli ekipę Cuprum Lubin 3:1.

Pierwszy set od samego początku przebiegał pod dyktando naszego zespołu. Kędzierzynianie w połowie partii wypracowali sobie kilka oczek przewagi nad zespołem z Lubina i do końca rozgrywki kontrolowali przebieg gry zasłużenie wygrywając do 21.

W drugiej odsłonie role odwróciły się. To goście od samego początku prezentowali się lepiej i szybko osiągnęli przewagę. W końcówce ZAKSA odrobiła część strat, ale goście zdołali dowieźć prowadzenie do końca i wyrównali stan spotkania.

Przegrany set podziałał mobilizująco na mistrzów Polski, którzy w kolejnych dwóch odsłonach poprawili swoją grę i zdecydowanie dominowali nad rywalem. W trzecim secie goście zdołali ugrać zaledwie 12 oczek. W kolejnej partii kędzierzynianie prowadzili już różnicą siedmiu oczek, ale rywale zdołali odrobić część strat. Na więcej graczy z Lubina nie było już stać i zespół trenera Grbicia zanotował 16. zwycięstwo w sezonie. MVP spotkania został Benjamin Toniutti.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cuprum Lubin 3:1 (25:21, 23:25, 25:12, 25:21).

Zdjęcia: Michał Natyna