piątek, 20 września 2024 23:44

15. wygrana ZAKSY w sezonie. Mistrzowie Polski w trzech setach ograli beniaminka z Suwałk

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle kontynuują dobrą passę na parkietach PlusLigi. Podopieczni Nikoli Grbicia pokonali na wyjeździe MKS Ślepsk Malow Suwałki.

Starcie beniaminka i mistrza PlusLigi rozpoczęło się od niezwykle zaciętej walki z obu stron. Żadnemu z zespołów nie udawało się zbudować bezpiecznej przewagi i o losie premierowej odsłony decydowała gra na przewagi. Kędzierzynianie zmarnowali kilka piłek setowych, a po chwili to gospodarze mieli dwie szanse na wygranie seta. W decydujących momentach mistrzowie Polski zachowali jednak zimną krew i wygrali do 31.

Zdecydowanie łatwiejszą przeprawę z beniaminkiem nasz zespół miał w drugim secie. Od początku rozgrywki to Toniutti i spółka rządzili na parkiecie. Nasz zespół odskoczył od przeciwnika na kilka oczek i do końca kontrolował wynik, wygrywając do 18.

Kędzierzynianie kontynuowali dobrą grę w trzeciej odsłonie. Gospodarze nie potrafili nawiązać do dobrej gry z pierwszego seta i ZAKSA pewnie przypieczętowała zwycięstwo. Mistrzowie Polski z dalekiej podróży wracają z kompletem punktów. W sobotę kędzierzynianie na własnym parkiecie podejmą Cuprum Lubin.

MKS Ślepsk Malow Suwałki - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (31:33, 18:25, 19:25).