czwartek, 19 września 2024 18:43

ZAKSA nie zwalnia tempa w Lidze Mistrzów! Czwarta wygrana dała nam awans do kolejnej rundy rozgrywek

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wywalczyli awans do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski na własnym parkiecie pokonali belgijski zespół Knack Roeselare 3:0.

Przed spotkaniem było wiadomo, że zwycięstwo gospodarzy za trzy punkty da im awans z pierwszego miejsca w grupie do kolejnej rundy rozgrywek. Kedzierzynianie nie zamierzali wypuszczać szansy z rąk i od początku spotkania narzucili rywalom swój styl gry. Gracze trenera Grbicia grali pewnie w ataku, a do tego dobrze prezentowali się w polu zagrywki, wygrywając do 19.

Druga odsłona rozpoczęła się od przewagi gości, którzy zdołali odskoczyć od miejscowych na cztery oczka. Szczęście Belgów nie trwało długo. Mistrzowie Polski błyskawicznie odrobili straty, a w drugiej części seta zdominowali rywali, podwyższając prowadzenie w meczu.

Kedzierzynianie postawili przysłowiową kropkę nad i w trzeciej partii. Goście tylko przez kilka minut dotrzymywali kroku naszemu zespołowi. Dzięki skutecznej grze na środku siatki ZAKSA wypracowała sobie przewagę, której nie oddała już do końca meczu i awans naszego zespołu do kolejnej fazy Ligi Mistrzów stał się faktem.