Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 18 maja 2024 11:49
Reklama
Reklama

Podsumowanie policyjnej akcji „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”

Podsumowanie policyjnej akcji „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”
W czwartek na ulicach naszego powiatu policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzili działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”.

Pomimo licznych apeli i komunikatów, ośmiu funkcjonariuszy w przeciągu 24 godzin ujawniło ponad 50 wykroczeń popełnionych przez kierowców. Policyjne zatrzymania najczęściej jednak dotyczyły naruszeń przepisów ruchu drogowego, które mogły zagrażać pieszym.

Przez funkcjonariuszy pełniących służbę ujawniono kierującego, który nie udzielił pierwszeństwa na przejściu dla pieszych, 5 kierujących, którzy zdecydowali się wyprzedzać na przejściach dla pieszych, dalszych 12 ukarano za naruszenia przepisów ruchu drogowych, które zagrażały bezpieczeństwu pieszych. Wielu kierowców zdecydowało się parkować w rejonie przejść dla pieszych. Policyjne kontrole dla 27 kierowców zakończyły się mandatami karnymi, 23 kierujących pouczono.

Policjanci przypominają że zabrania się zatrzymywania pojazdu na przejściu dla pieszych oraz w odległości mniejszej niż 10 metrów przed tym przejściem. W przypadku drogi dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz obowiązuje również za przejściem dla pieszych. Zgodnie z Art. 49. prawa o ruchu drogowym za to wykroczenie możemy zostać ukarani mandatem karnym od 100 do 300 zł i 1 punktem karnym - relacjonuje kom. Magdalena Nakoneczna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Romek Atomek 04.02.2020 07:46
Bardzo proszę nie pisać tego słowa „czujka” bo to jakiś kolokwializm, chodzi przecież o urządzenie techniczne o nazwie czujnik tlenku węgla... nie prawdaż ?

kuna Gunda 31.01.2020 19:33
Pomysł wzywania straży pożarnej do mieszkania w którym zadziałał czujnik tlenku węgla uważam za bezzasadny. Jeśli znajdujące się wewnątrz osoby uznają /czujnik/, że piecyk gazowy źle działa i go wyłączają oraz wietrzą mieszkanie, to powinny wezwać mechanika od tego urządzenia a nie straż pożarną. Co robi po przyjeździe straż? Z różnych relacji wiem, że sprawdzają własnym czujnikiem stężenie tlenku węgla, być może też stężenie gazu ziemnego, wietrzą mieszkanie i ... odjeżdżają. To bardzo kosztowna dla podatników ocena działania junkersa i wentylacji prywatnego mieszkania. Czy straż pożarna powinna jeździć na każde wezwanie? Czy, jeśli nastąpi wyciek wody w mieszkaniu, wezwać hydraulika, czy może jednak też straż? Co Państwo o tym sądzą?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ