piątek, 20 września 2024 23:47

Grupa Azoty ZAKSA wygrywa w Bielsku-Białej i będzie bronić siatkarskiego Pucharu Polski

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle awansowali do turnieju finałowego rozgrywek o Puchar Polski. W ostatnim spotkaniu ćwierćfinałowym obrońcy trofeum bez najmniejszych problemów ograli w Bielsku-Białej miejscowy BBTS.

Wczoraj przepustki do najlepszej czwórki rozgrywek wywalczyły ekipy Vervy Warszawa i Skry Bełchatów. Dziś po pasjonującym spotkaniu gracze Trefla Gdańsk wygrali na parkiecie Jastrzębskiego Węgla i ostatnią niewiadomą przed turniejem finałowym było starcie BBTS Bielsko-Białej z obrońcami trofeum, Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Zdecydowanym faworytem był nasz zespół. Kędzierzynianie potwierdzili dominację na parkiecie spadkowicza z PlusLigi i bez najmniejszych problemów wygrali dwa pierwsze sety (16:25, 12:25). W trakcie gry trener ZAKSY Nikola Grbić decydował się na kolejne roszady w składzie, dając szansę na pokazanie się zmiennikom.

Najwięcej walki kibice obejrzeli w trzeciej partii. W niej gospodarze zdołali wypracować sobie nawet trzypunktową przewagę, ale to nie wystarczyło na dobrze dysponowanych mistrzów Polski. W połowie seta kędzierzynianie odrobili straty i w końcówce zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Turniej finałowy Pucharu Polski zostanie rozegrany w dniach 14-15 marca, rywalem półfinałowym naszego zespołu będzie Trefl Gdańsk. Drugiego finalistę wyłoni starcie Vervy ze Skrą.

BBTS Bielsko-Biała - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (16:25, 12:25, 23:25).