piątek, 20 września 2024 22:35

Dziesiąta wygrana Grupa Azoty ZAKSY. Mistrzowie Polski pokonali Akademików z Olsztyna

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle kontynuują świetną serię w rozgrywkach PlusLigi. Mistrzowie Polski pokonali na własnym parkiecie ekipę AZS-u Indykpolu Olsztyn 3:1.

Od początku spotkania kibice zgromadzeni w hali Azoty oglądali zacięte widowisko, w którym żadnemu z zespołów nie udawało się odskoczyć od rywali. W końcówce gospodarze świetnie spisywali się w polu zagrywki. Dwa asy zaserwował Olek Śliwka, punktową zagrywką popisał się też Łukasz Wiśniewski i kędzierzynianie wygrali do 21.

Mistrzowie Polski od początku drugiej odsłony grali dobrze i wypracowali sobie kilka oczek przewagi nad ekipą z Olsztyna. Rywale mieli duże problemy w ataku i Grupa Azoty ZAKSA bez większych kłopotów wygrała kolejnego seta.

Trzeci set był kopia pierwszej odsłony. Oba zespoły toczyły zacięty bój i o zwycięstwie decydowała końcówka. Tym razem góra byli goście, którzy wygrali do 23.

Przegrany set podziałał motywująco na nasz zespół, który od początku czwartej odsłony grał zdecydowanie lepiej i szybko wypracował sobie bezpieczna przewagę. Grupa Azoty ZAKSA wygrała do 14, a cały mecz 3:1.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - AZS Indykpol Olsztyn 3:1 (25:21, 25:14, 23:25, 25:14).