niedziela, 19 maja 2024 07:08

Siatkarze z Dziewiętnastki stanęli na podium międzynarodowego turnieju w Malborku

Młodzicy Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 zanotowali świetny występ podczas 18. międzynarodowego turnieju piłki siatkowej młodzików i kadetów w Malborku.

Kędzierzynianie jak burza przeszli przez fazę grupową rozgrywek, wygrywając cztery kolejne spotkania (UKS Suchanik Gdańsk 2:0, KS Kaliningrad 2:0, UMKS Jurand Malbork 2:1 i NTS Trójka Nakło 2:0) i pewnie awansując do grupy finałowej, w której przyszło im się zmierzyć z drużynami KaEmKa Starogard Gdański i AZS Olsztyn.

W pierwszym meczu grupy finałowej KaEmKa pokonała 2:0 AZS, w kolejnych meczach nasz zespół pokonał KaEmKa 2:1 i uległ AZS 2:1. O końcowej klasyfikacji decydował lepszy stosunek setów.