czwartek, 19 września 2024 18:42

Mistrzowie Polski nie zwalniają tempa. Grupa Azoty ZAKSA z drugim zwycięstwem w Lidze Mistrzów

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w trzech setach pokonali na wyjeździe belgijski Knack Roeselare. Mistrzowie Polski umocnili się na prowadzeniu w tabeli grupy E Ligi Mistrzów.

Faworyzowani siatkarze z Kędzierzyna-Koźla od pierwszych piłek udowadniali swoją wyższość nad rywalem. Mistrzowie Polski grali bardzo swobodnie i bez najmniejszych problemów wygrali premierową odsłonę (17:25).

Podobny przebieg miała druga partia. Po kilku minutach wyrównanej gry znów do głosu doszedł nasz zespół, odskakując od Belgów na dystans pięciu oczek. Gospodarze próbowali odrobić straty w drugiej części seta, ale uważnie grająca ZAKSA pewnie dowiozła prowadzenie, podwyższając wynik spotkania.

Najwięcej emocji towarzyszyło trzeciej partii. W niej gospodarze przez chwilę byli nawet na prowadzeniu, ale ich szczęście nie trwało długo. Z biegiem czasu zespół Nikoli Grbicia przejął inicjatywę, a pierwsze skrzypce w drużynie grali środkowi Łukasz Wiśniewski i David Smith. Zwycięstwo w trzech setach pozwoliło umocnić się mistrzom Polski na fotelu lidera.

Knack Roeselare - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (17:25, 19:25, 21:25).