piątek, 20 września 2024 22:24

Grupa Azoty ZAKSA wygrywa w Gdańsku i wraca na fotel lidera PlusLigi

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pokonali w Gdańsku miejscowy Trefl w czterech setach. Dzięki zwycięstwu mistrzowie Polski wspięli się na szczyt ligowej tabeli.

Mistrzowie Polski słabo weszli w mecz, pozwalając gdańszczanom odskoczyć na trzy oczka. Przewaga gospodarzy trwała jednak bardzo krótko. Grupa Azoty ZAKSA szybko odrobiła straty i kibice oglądali zażartą walkę. W końcówce górę wzięło doświadczenie kędzierzynian, którzy wygrali do 23.

Podrażnieni gracze Trefla ponownie bardzo mocno rozpoczęli seta. Ekipa trenera Grbicia w tej fazie meczu prezentowała się zdecydowanie słabiej od rywali. Gdańszczanie tym razem nie dali mistrzom Polski wrócić do gry i wyrównali stan spotkania (25:19).

Prawdziwym dramatem była trzecia odsłona meczu w Gdańsku. Przez większą część gry to gospodarze utrzymywali się na prowadzeniu, a w końcówce prowadzili już 24:22. Kędzierzynianie obronili się, doprowadzając do gry na przewagi, która trwała kilkanaście minut. Punkt na wagę wygranego seta zdobył Aleksander Śliwka i mistrzowie Polski odzyskali prowadzenie (34:36).

Czwarty set to koncertowa gra mistrzów Polski. Kędzierzynianie bardzo szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, górując nad rywalem w każdym elemencie gry. Gospodarze wyglądali na rozbitych i nie potrafili nawiązać walki z mistrzami Polski. Drużyna trenera Grbicia wygrała do 17.

Trefl Gdańsk - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (23:25, 25:19, 34:36, 17:25).