czwartek, 19 września 2024 18:44

Wygrana na inaugurację Ligi Mistrzów. Grupa Azoty ZAKSA ograła w trzech setach mistrzów Serbii

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle udanie zainaugurowali nowy sezon rozgrywek Ligi Mistrzów. Podopieczni Nikoli Grbicia pokonali przed własną publicznością Vojvodinę NS Seme Nowy Sad.

Kędzierzynianie byli zdecydowanym faworytem wtorkowego starcia w hali Azoty i od początku spotkania udowadniali, że są zespołem lepszym od mistrzów Serbii. W zespole gospodarzy zabrakło dziś Łukasza Kaczmarka, ale miał on godnego zastępcę w osobie Arpada Barotiego. Już po kilku wymianach nasz zespół odskoczył od rywali i spokojnie kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie. Premierowy set zakończył się zwycięstwem mistrzów Polski do 20.

Zdecydowanie ciekawszy przebieg miała druga odsłona spotkania. Goście dwukrotnie wychodzili na prowadzenie i pokazywali, że są w stanie nawiązać wyrównaną walkę z naszym zespołem. O losach setach zadecydowała świetna końcówka w wykonaniu kędzierzynian, którzy od stanu 21:21 wygrali wszystkie dalsze wymiany i podwyższyli prowadzenie na 2:0.

W trzeciej partii wyrównana gra trwała tylko do połowy seta. Po tym czasie mistrzowie Polski wrzucili wyższy bieg i odjechali rywalom zasłużenie wygrywając do 21, a cały mecz 3:0.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Vojvodina NS Seme Nowy Sad 3:0 (25:20, 25:21, 25:21).

Fotoreportaż: Michał Natyna