piątek, 20 września 2024 22:24

Mistrzowie Polski nie zwalniają tempa. Siódme zwycięstwo Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Siódme zwycięstwo w sezonie ligowym odnotowała Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Mistrzowie Polski pokonali na własnym parkiecie ekipę GKS-u Katowice 3:1.

Pierwszy set był zapowiedzią zaciętej walki z obu stron siatki. Przez większą część rozgrywki żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć od przeciwnika i o zwycięstwie zadecydowała końcówka. W niej zdecydowanie skuteczniejsi byli mistrzowie Polski, którzy wygrali do 22.

W drugim secie role odwróciły się. To goście mieli niewielka przewagę, którą kedzierzynianie zdołali odrobić w końcówce. Ostatnie słowo należało jednak do ekipy z Katowic, a konkretnie Rafała Szymury. Były przyjmujący naszego zespołu przy stanie 24:24 zdobył dwa kolejne punkty i doprowadził do remisu.

Przegrany set zadziałał mobilizująco na zespół mistrzów Polski. Podopieczni Nikoli Grbicia w kolejnych dwóch partiach zdominowali drużynę rywali zasłużenie wygrywając kolejno do 18 i 17, a fakt mecz 3:1.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - GKS Katowice 3:1 (25:22, 24:26, 25:18, 25:17).