piątek, 20 września 2024 21:31

Grupa Azoty ZAKSA wygrywa piąty mecz w sezonie i wraca na fotel lidera PlusLigi

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle odnieśli piąte zwycięstwo w sezonie ligowym. Drużyna Nikoli Grbicia bez straty seta zwyciężyła na parkiecie Cerrad Enei Czarnych Radom.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli naszego zespołu, który szybko objął kilkupunktowe prowadzenie i wydawało się, że kędzierzynianie nie będą mieli większych problemów z wygraniem pierwszego seta. Niespodziewanie zespół Nikoli Grbicia roztrwonił sześciopunktową przewagę i w końcówce zrobiło się gorąco. Miejscowi mieli dwie piłki setowe, ale nasz zespół zdołał wyjść z opresji i po świetnej końcówce zwyciężył do 24.

Od początku drugiej odsłony widzowie oglądali zacięte widowisko. Żadnemu z zespołów nie udało się odskoczyć od rywala i o losach partii rozstrzygnęła emocjonująca końcówka. Gospodarze obronili dwie piłki setowe, ale przy trzeciej próbie asa zaserwował David Smith i mistrzowie Polski podwyższyli prowadzenie.

Obie ekipy kontynuowały zaciętą walkę w trzeciej odsłonie. Tak jak w dwóch poprzednich setach, sprawa zwycięstwa rozstrzygnęła się w ostatnich wymianach. Przy stanie 21:22 w kontrze zapunktował Aleksander Śliwka i mistrzowie Polski objęli dwupunktowe prowadzenie. Spotkanie zakończył punktowy blok naszego zespołu i Grupa Azoty ZAKSA odniosła piąte zwycięstwo w sezonie.

Cerrad Enea Czarni Radom - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (24:26, 25:27, 22:25).