Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 13:22
Reklama
Reklama
Reklama

Licealiści z Kędzierzyna-Koźla sprzeciwiają się nienawiści. Realizują projekt

Licealiści z Kędzierzyna-Koźla sprzeciwiają się nienawiści. Realizują projekt
Mają dość zła i nienawiści, mają dość wykluczenia i dyskryminacji, chcą pokazać, że dobro zawsze zwycięża. Młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu realizuje projekt społeczny, który ma przybliżać tematykę zła, jego przejawów, przyczyn i sposobów na to, jak mu przeciwdziałać.  

Projekt jest realizowany za pomocą platformy „Zwolnienie z teorii” przez grupę licealistów z I LO w Kędzierzynie-Koźlu. Daje ona młodym ludziom możliwość tworzenia społecznych projektów, które zwiększają świadomość społeczeństwa na różne problemy.

Kilkoro uczniów drugiej klasy I LO postanowiło stworzyć projekt „Stop nienawiści”, aby pokazać, jak dużo nienawiści i zła jest dookoła. Chcą również uzmysłowić, że nikt nie jest zły po prostu, bo to życie wpływa na to, jakim się jest człowiekiem. Jednocześnie chcą przekonać odbiorców, że dobro jest najważniejsze i tylko dobrem można zło pokonać. Zorganizowali na Facebooku wydarzenie "Wszystkiego dobrego", którego finał odbędzie w grudniu w Domu Kultury "Chemik".

- Istotą naszego projektu jest zwrócenie uwagi na ogrom nienawiści, której możemy doświadczyć sami w życiu codziennym. To na przykład wykluczenie ze względu na odmienność, zwykła mowa nienawiści, czy po prostu brak reakcji i pomocy, gdy ktoś doświadcza nienawiści. Podczas inicjatywy zaprezentujemy spektakl, który pokaże, że czasami zło, które jest, nie bierze się znikąd. Będziemy mówić o tym, że nikt nie jest po prostu zły, że to jaki jest, ma uzasadnienie. Daje to zupełnie inne światło na pewne sprawy. Na przykład dręczyciel nie jest zły od urodzenia, musiało coś się wydarzyć, że taki się stał. Pewnie też był dręczony. Tym przykładem chcemy apelować o pielęgnowanie dobra w swoim życiu – mówi Zuzanna Kumorkiewicz uczennica I LO i współorganizatorka inicjatywy.

Młodzież będzie odsłaniała przed publicznością swoje talenty aktorskie i wokalne, wspomogą ich chóry z I LO i II LO oraz dzieci z „Brzdąca”. Dochód z inicjatywy będzie przekazany na potrzeby podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Brzdąc”. Wydarzenie odbędzie się 14 grudnia o godzinie 10.00 w Domu Kultury „Chemik”.
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ