Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 września 2024 21:42
Reklama
Reklama

Kino Konesera w Heliosie: "Van Gogh. U bram wieczności"

Kino Konesera w Heliosie: "Van Gogh. U bram wieczności"
W środę kolejne spotkanie z cyklem Kino Konesera. Helios w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na film „Van Gogh. U bram wieczności”. 

Opis filmu:

Najnowszy film Juliana Schnabla to zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha (Willem Dafoe). Malarz szuka nowego miejsca do życia. Za namową przyjaciela wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji. Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Tam też, błąkając się po malowniczych polach, niosąc sztalugę, pędzle i farby, stopniowo popada w obłęd, a przy tym zyskuje pewność, że sensem jego życia jest sztuka. Film odkrywa tajemnicę jego zagadkowej śmierci i przedstawia jako człowieka z krwi i kości, pełnego sprzeczności, wspieranego przez ukochanego brata i przyjaciela Paula Gauguina, z którym pod koniec życia popadł w śmiertelny konflikt. Opowiada o człowieku, który godzi się z własnym przeznaczeniem i wbrew wszelkim przeszkodom do końca idzie swoją ścieżką. W doborowej obsadzie znaleźli się Mads Mikkelsen, Emmanuelle Seigner, Oscar Isaac i Rupert Friend. Willem Dafoe w głównej roli stworzył najwybitniejszą kreację w swojej karierze. Nie tyle zagrał Van Gogha, co się nim stał, za co zasłużenie otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Wenecji i nominację do Oscara.

Widzowie Kina Konesera mogą zostać posiadaczami Karty Kina Konesera, którą otrzymają podczas zakupu biletu na seans w ramach cyklu. Karta Kina Konesera gwarantuje zniżki na bilety.

Seans rozpocznie się o godzinie 18.30. Projekcja filmu zostanie poprzedzona prelekcją Andrzeja Hynka oraz licznymi konkursami z nagrodami.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Rychu, taki lepszy Ryszard 22.11.2019 21:05
Największy syf to domowe smołownie węglowe i Mietki w nich palące co się da. 99% smrodu pochodzi od takich Januszy co nie potrafią obsłużyć kotła, jest zima to musi dymić, rozpala taki młot swój piec codziennie o 16tej jak zapada zmrok. Rozpali kilka kawałków drewna zasypie węglem, a ten musi dymić bo nim się odgazuje to mija z godzina, potem Mietek dokłada przed snem 2 łopaty i historia się powtarza. Młota nie nauczysz palenia w piecu... instrukcja jest dla idiotów.

Koźlak 19.11.2019 23:09
Słyszę strzelnicę w każdą niedzielę panie skoncentrowany.

Obserwator 19.11.2019 15:32
Jedyna osoba skoncentrowana na tym spotkaniu to pan Sławomir.

Mieszkaniecodkdok 19.11.2019 11:20
Kiedy kolejny strajk? Typowo zyskują na czasie, dalej nic nie robiąc. Gadanie i co po tym? To jest druga kadencja ekipy pani rezydent, a ona dalej nie wie co i jak zrobić? No dziwne, przez ponad 4 lata żadnego pomysłu?

Stary kolejarz 19.11.2019 10:10
Wybudowac fabryke tabletek z jodem, tereny inwestycyjne czekaja !!??

budzet300 19.11.2019 09:14
tyle się mówi i mówi się o potrzebnych czynnościach będą kolejne debaty, sympozja, zjazdy, konferencje, itd. /to też kosztuje ale kiedy miasto zakupi/wydzierżawi kolejne stacje pomiarowe ? //budżet 300mln.

mirek 19.11.2019 09:12
Do zobaczenia 12 grudnia ,zabawa w "ekspertow smogowych" trwa prosimy o zapisy na na nastepne spotkanie

Alex 18.11.2019 23:54
http://www.opole.pios.gov.pl:81/dane-pomiarowe/automatyczne/parametr/bzn/stacje/4-5/miesieczny/01.2019 To powyżej to wykres miesięczny przebiegu stężenia benzenu w Zdzieszowicach i na oś. Piastów w styczniu 2019r. Podobnie wyglądają porównawcze wykresy w pozostałych miesiącach. Wygląda na to, że w koksowni i na terenie Z.Ch.Blachownia w porozumieniu ze sobą puszczają więcej albo mniej benzenu w tym samym czasie. To oczywiście idiotyzm, ale tak samo trzeba traktować te informacje o pikach. Jedynym logicznym wytłumaczeniem tej zadziwiającej korelacji jest wiatr i podobne usytuowanie obu stacji pomiarowych względem źródeł emisji. Trzeba na jakiś czas ustawić stacje pomiarowe po przeciwnej stronie obu zakładów i wtedy porównać przebiegi stężeń. Może być ciekawie.

Alina 18.11.2019 23:36
Stacje w Zdzieszowicach i Kędzierzynie są z premedytacją ustawione w ten sposób aby wykazywały najniższe stężenia. Oczywiście jest to samooszukiwanie się bo mieszkańcy po drugiej stronie dostają o wiele większe dawki. Naszą całą wiedzę w Kędzierzynie-Koźlu opieramy o pomiary zaledwie jednej stacji na osiedlu Piasty. Jeśli rzeczywiście strażacy z PSP mają mobilne stacje do pomiaru stężenia benzenu to w pierwszej kolejności należy na jakiś czas postawić ją obok tej stacjonarnej aby zweryfikować poprawność jej pomiarów. A następnie pomierzyć stężenia również w innych dzielnicach – Sławięcice, Cisowa, Blachownia, Lenartowice, Śródmieście, Azoty, Pogorzelec, Kuźniczka, Kłodnica, Koźle Rogi, Koźle. A także w okolicznych miejscowościach np. Brzeźce, Stare Koźle, Stara Kuźnia itd. Dopiero to da nam obraz o skali problemu i pokaże być może miejsca gdzie stężenia benzenu są wyższe niż na Piastach. Równolegle można naciskać na radnych o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego aby na naszym terenie były zakazane tego typu produkcje. A dodatkowo proszę spokojnie przeanalizować poniższe wskazania: http://www.opole.pios.gov.pl:81/dane-pomiarowe/automatyczne/parametr/bzn/stacje/4-5/miesieczny/10.2019 http://www.opole.pios.gov.pl:81/dane-pomiarowe/automatyczne/parametr/bzn/stacje/4-5/miesieczny/09.2019 http://www.opole.pios.gov.pl:81/dane-pomiarowe/automatyczne/parametr/bzn/stacje/4-5/miesieczny/08.2019 http://www.opole.pios.gov.pl:81/dane-pomiarowe/automatyczne/parametr/bzn/stacje/4-5/miesieczny/07.2019 Proszę zobaczyć przebiegi stężeń benzenu dla Zdzieszowic i osiedla Piastów w Kędzierzynie. Widać zadziwiającą korelację tych przebiegów. Jedyne sensowne wytłumaczenie to zależność tych stężeń od kierunku wiejącego wiatru. Wniosek: Ponieważ wiatry wieją najczęściej z zachodu, a obie stacje pomiarowe są na zachód od trucicieli więc wykazywane są minimalne stężenia. Mieszkańcy Raszowej i Sławięcic wdychają 2 do 3 razy więcej benzenu niż pokazują pomiary. Należy w tych miejscowościach zainstalować stacje pomiarowe i wtedy okaże się, że norma średnioroczna jest tam mocno przekraczana.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ