piątek, 20 września 2024 21:27

Siatkarska bitwa w hali Azoty. Grupa Azoty ZAKSA wygrywa po pasjonującej walce. FOTOREPORTAŻ

W czwartej kolejce PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmowała na własnym parkiecie Aluron Virtu CMC Zawiercie. Kibice zgromadzeni w hali Azoty obejrzeli pasjonujący pojedynek, w którym mistrzowie Polski odnotowali czwarte zwycięstwo w sezonie.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy już w pierwszych wymianach odskoczyli od zespołu Nikoli Grbicia. Z biegiem czasu zawiercianie zwiększali swoją przewagę, wykorzystując słabszą dyspozycję mistrzów Polski. Kędzierzynianie zerwali się w samej końcówce, gdy od stanu 20:24 wygrali trzy kolejne piłki, wlewając nadzieję w serca kibiców. Przy stanie 23:24 sprytną kiwką popisał się Marcin Waliński i to licznie przybyli na mecz kibice gości cieszyli się z wygranego seta.

Od początku drugiej odsłony gospodarze prezentowali się zdecydowanie lepiej. Kędzierzynianie byli skuteczni w ataku, a do tego razili rywali mocną zagrywką. Grupa Azoty ZAKSA miała już sześć oczek przewagi (21:15), ale zawiercianie nie zamierzali odpuszczać i odrobili część strat. W końcówce mistrzowie Polski utrzymali jednak nerwy na wodzy i zasłużenie wygrali do 22.

Trzecia partia przyniosła kibicom zgromadzonym w hali Azoty ogromne emocje. W połowie seta zawiercianie mieli już pięciopunktową przewagę, ale gospodarze odrobili straty, w czym wielka zasługa świetnie grającego Kamila Semeniuka. W końcówce Aluron miał dwie piłki meczowe, ale kędzierzynianie wytrzymali napięcie. Kluczową akcją był blok Davida Smitha, który pozwolił mistrzom Polski doprowadzić do gry na przewagi. Przy stanie 26:25 świetnym blokiem popisał się Łukasz Wiśniewski i ZAKSA objęła prowadzenie w meczu.

Oba zespoły kontynuowały siatkarską bitwę w kolejnej partii. W połowie seta gościom udało się odskoczyć na dwa oczka od ekipy trenera Grbicia. Przy stanie 19:20 dwa punkty zagrywką zdobył Arpad Baroti i to ZAKSA była bliżej wygranej. Końcówka należała do zespołu z Kędzierzyna-Koźla, który zwyciężył do 23, a cały mecz 3:1.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1 (23:25, 25:22, 27:25, 25:23).