piątek, 20 września 2024 21:20

Trzecie zwycięstwo Grupy Azoty ZAKSY. Kędzierzynianie wskoczyli na fotel lidera PlusLigi

W zaległym spotkaniu 1. kolejki siatkarskiej PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzyła się z MKS-em Ślepsk Suwałki. Mistrzowie Polski pokonali beniaminka i objęli prowadzenie w tabeli ligowej.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli mistrzów Polski, którzy szybko objęli prowadzenie. W połowie seta ambitnie grający goście odrobili jednak straty, a w końcówce wypracowali sobie dwupunktowe prowadzenie. Mistrzowie Polski w końcówce nie potrafili odnaleźć właściwego rytmu, popełnili kilka błędów i w hali Azoty zapachniało sensacją.

Podrażnieni siatkarze trenera Grbicia od początku drugiej partii grali lepiej, czego efektem było wysokie prowadzenie miejscowych. Od stanu 24:15 gracze z Suwałk obronili pięć piłek setowych, ale w końcu w polu zagrywki błąd popełnił Bartłomiej Bołądź i nasz zespół zwyciężył do 20.

Trzeci set był kopią wcześniejszej partii. Kędzierzynianie kontrolowali przebieg gry i szybko wypracowali sobie przewagę, którą z czasem powiększali. Dopiero w końcówce gracze beniaminka zdołali odrobić nieco strat, ale górą była Grupa Azoty ZAKSA (25:20).

Od początku czwartej odsłony kibice zgromadzeni w hali Azoty oglądali bardzo ciekawe i zacięte widowisko. Przy stanie 11:11 w polu zagrywki pojawił się Patryk Szwaradzki, który dwukrotnie zapunktował, a po chwili jego koledzy ustawili skuteczny blok. Gospodarze błyskawicznie odrobili straty i znów oglądaliśmy wymianę ciosów. W końcówce bardziej doświadczeni kędzierzynianie obronili dwie piłki setowe, po czym przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, zwyciężając do 25, a cały mecz 3:1.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - MKS Ślepsk Suwałki 3:1 (21:25, 25:20, 25:20, 27:25).