poniedziałek, 23 września 2024 09:25

Pierwsze trofeum Grupy Azoty ZAKSY! Kędzierzynianie z Superpucharem Polski

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w świetnym stylu rozpoczęli nowy sezon. Drużyna Nikoli Grbicia w spotkaniu o Superpuchar Polski pewnie ograła ekipę Projektu Warszawa 3:1.

Spotkanie dwóch najlepszych zespołów ubiegłego sezonu było dużą niewiadomą. Przez wiele tygodni ważyły się losy klubu ze stolicy - po wycofaniu się głównego sponsora warszawian nie wiadomo było, czy i w jakim składzie wicemistrzowie Polski przystąpią do rozgrywek. Ostatecznie zespół Andrei Anastasiego występuje jako Projekt Warszawa w składzie nieznacznie innym od tego, w jakim sezon kończyło ówczesne Onico.

Mistrzowie Polski przystępują do sezonu w mocno przemeblowanym składzie. Z zespołem pożegnali się tak ważni zawodnicy jak Sam Deroo, Mateusz Bieniek czy Rafał Szymura. W ich miejsce klub zakontraktował m.in. Davida Smitha, Simone Parodiego czy Piotra Łukasika. Szkoleniowcem naszego zespołu jest Nikola Grbić, który zastąpił na tym stanowisku Andreę Gardiniego.

W premierowej odsłonie wyrównana walka trwała tylko w pierwszych minutach. Z biegiem czasu zaczęła zarysowywać się przewaga ZAKSY, która bezlitośnie punktowała rywali i zasłużenie zwyciężyła do 17.

Zdecydowanie więcej emocji dostarczył kibicom zgromadzonym w Arenie Gliwice drugi set. W nim Zaksa miała już nawet pięciopunktową przewagę i trzy piłki setowe w końcówce, ale straciła koncentrację i doprowadziła do gry na przewagi. Po bardzo zaciętej walce górę wzięło doświadczenie naszego zespołu i ekipa Grbicia wygrała do 32.

Od początku trzeciej partii kibice oglądali bardzo wyrównane widowisko. W połowie seta warszawianie odskoczyli od naszego zespołu, w czym duża zasługa Kevina Tillie. Dobrze grający wicemistrzowie Polski tym razem nie wypuścili szansy z rąk i zasłużenie wygrali do 19.

Przegrany set podziałał mobilizująco na nasz zespół, który od początku czwartej partii poprawił swoją grę. Mistrzowie Polski odskoczyli od rywali na cztery oczka i do końca seta zdołali utrzymać przewagę mimo ambitnej gry graczy Projektu.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Projekt Warszawa 3:1 (25:17, 34:32, 19:25, 25:23).