piątek, 20 września 2024 00:12

Tobiasz Mazur brązowym medalistą Mistrzostw Polski Młodzików w pchnięciu kulą

W miniony weekend w Tarnowie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce. Z dobrej strony na zawodach pokazali się reprezentanci MMKS-u Kędzierzyn-Koźle. Medalistą mistrzostw został Tobiasz Mazur, który był trzeci w konkursie pchnięcia kulą

W pierwszym dniu zawodów bardzo dobrze spisał się Tobiasz Mazur, który posłał kulę na odległość 13.90 m, co dało mu trzecie miejsce w konkursie i brązowy medal mistrzostw Polski. Podopieczny trenera Andrzeja Saczko w drugiej konkurencji - rzucie dyskiem zajął w finale 7. miejsce z wynikiem 50.53m. Alicja Rak po bardzo dobrym biegu eliminacyjnym na 80m przez płotki (11.99 s) w finale tej konkurencji zajęła 4. miejsce uzyskując czas 11.96 s co jest jej nowym rekordem życiowym.Trenerem Alicji jest Marek Skrzydlewski.

Dobrze spisali się też pozostali zawodnicy MMKS. Marcin Kałwak 10. w skoku w dal i 15. w biegu na 200 m p/pł (27.80 s to jego nowy rekord życiowy). Dominik Wiśniewski był 11. w konkursie skoku wzwyż i zajął 18. miejsce w biegu na 110 m p/pł (17.03 s rekord życiowy). Obaj trenują pod okiem Andrzeja Saczko. Dominika Kasprzak była 18. w rzucie dyskiem (trener Adam Domin).

Brązowy medal  Tobiasza był dziesiątym krążkiem w kolekcji trenera Andrzeja Saczko, w historii ostatnich 3 lat występów jego podopiecznych na zawodach rangi mistrzostw Polski. Trzy złote medale oraz dwa srebrne krążki wywalczył w ostatnich latach Jakub Bujak, dwa złota i jedno srebro wywalczyła Alicja Sielska, a brązowy krążek zdobył też Mateusz Kocot.