Mirosław Nowakowski już po raz ósmy zorganizował w Kędzierzynie-Koźlu Gitariadę 40, imprezę łączącą cudowne klimaty przeszłości ze świeżym powiewem współczesności.
Gitariada już ósmy raz wciąga mieszkańców miasta do niezwykłego świata muzyki. Pierwszy dzień imprezy to powrót do przeszłości, wystąpili artyści, którzy mogą się pochwalić długimi latami spędzonymi na scenie i niezwykłą miłością do grania. Jak podkreślił Mirosław Nowakowski, to niesamowite, jak ludzie, często w podeszłym wieku, wchodząc na scenę zamieniają się w artystów pełnych energii i pasji. Tak więc teoria, że rock and roll konserwuje, jest jak najbardziej potwierdzona.
- Cieszę się, że w naszym mieście Gitariada 40 zagościła na stałe i mieszkańcom miasta przypadała do gustu. Wciąż przypominam sobie początki, była to zabawna historia. Chciałem po prostu zaprosić moich kolegów na urodziny, a że wszyscy rozjechali się po różnych stronach świata, niestety mi odmawiali. Postanowiłem zmienić taktykę i zaproponować wspólne granie, zabawne, bo jeśli o muzykę chodzi, od razu się zgodzili. Tak więc przyjechali na pierwszą gitariadę, później na kolejną , dołączyły inne zespoły no i w ten sposób znaleźliśmy się w takim punkcie jak obecnie. Gitariada jest stałą imprezą w kalendarzu wydarzeń w mieście i to jest piękne – mówi Mirosław Nowakowski, pomysłodawca i organizator Gitariady.
Uroczystego otwarcia imprezy dokonała prezydent miasta Sabina Nowosielska i starosta powiatu Małgorzata Tudaj.
- Chciałabym, aby wszyscy po prostu świetnie się bawili. Życzę relaksu, dobrej zabawy i powrotu do domu z uśmiechem na ustach – zapraszała do imprezy prezydent miasta.
Z rąk starosty powiatu Małgorzaty Tudaj wyróżnienia otrzymało trzech panów: Henryk Sterkowicz, Mirosław Nowakowski oraz Zbigniew Kowalski, którzy swoją bezinteresowną działalnością przyczyniają się do propagowania muzycznego oblicza naszego miasta.
- Przy okazji Gitariady i 20-lecia samorządu powiatu chciałabym złożyć podziękowania trzem niezwykłym osobom. Mirosławowi Nowakowskiemu za to, że nie tylko przybliżył tradycje związane z big-beatem w naszym mieście, ale również łączy pokolenia, dowodząc, że w muzyce podziały nie istnieją. Zbigniewowi Kowalskiemu za to, że od lat prowadzi portal Retromuzyka, w którym zawarta jest cała historia big beatowej muzyki naszego miasta. Kolejna osoba to Henryk Sterkowicz, który na szeroką skale propaguje wydarzenia muzyczne w naszym mieście i wspiera wiele projektów artystycznych – mówiła Małgorzata Tudaj wręczając odznaczenia.
W drugim dniu imprezy zobaczymy nieco młodszych wykonawców m.in.: Flying Hammer Experiment, G(h)ost, Honker, Plunkton, V-220 Band – Marek Morawiec, Watch The Fire.
piątek, 22 listopada 2024 13:00
Napisz komentarz
Komentarze